Benedykt XVI pozdrowił chilijskich górników

Bożej Dobroci powierzył papież chilijskich górników, wydobywanych na powierzchnię po dwóch miesiącach uwięzienia w kopalni. Podczas audiencji ogólnej Benedykt XVI przypomniał też Polakom o 32. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Na placu św. Piotra zgromadziło się 25 tys. wiernych z całego świata. Ojciec Święty pozdrowił ich tradycyjnie w kilku językach. Pozdrawiając pielgrzymów języka hiszpańskiego Benedykt XVI nawiązał do akcji ratunkowej w Chile. Wydobywanych na powierzchnię górników, którzy przez 69 dni byli uwięzieni w zasypanej kopalni na pustyni Atacama, polecał „Bożej Dobroci”.

Zwracają się do Polaków, papież powiedział: „Zbliża się rocznica wyboru Jana Pawła II. Wraz z wami dziękuję Bogu za świadectwo wiary, nadziei i miłości, jakie dawał nam mój wielki poprzednik na Stolicy Piotrowej. Modlę się, aby owoce jego życia, posługi i nauczania trwały w Kościele i w sercach ludzi. Waszym modlitwom polecam prace Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”

Swą katechezę Benedykt XVI poświęcił postaci wybitnej średniowiecznej mistyczki i tercjarki franciszkańskiej – żyjącej w latach 1248-1309 błogosławionej Anieli z Foligno.

Ojciec Święty przypomniał, że w pierwszym okresie życia przyszła Błogosławiona żyła beztrosko, w sposób światowy, stosunkowo daleko od Boga. Jednak później spotkanie z postacią św. Franciszka i spotkanie z Ukrzyżowanym Chrystusem obudziły jej duszę na obecność Boga.

„Dzisiaj wszystkim nam grozi życie, tak jakby Boga nie było, wydaje się On tak bardzo oddalony od codziennego życia. Bóg ma jednak tysiące sposobów, dla każdego inny, specyficzny by stać się obecnym w duszy, by ukazać, że istnieje, zna mnie i miłuje” – zauważył papież.

Podkreślił, iż bł. Aniela pragnie nas uczynić wrażliwymi na te znaki, poprzez które Bóg dotyka naszej duszy, aby nas w ten sposób nauczyć drogi z Bogiem i ku Bogu, we wspólnocie z Ukrzyżowanym Chrystusem. „Módlmy się do Pana, aby nas czynił wrażliwymi na znaki swej obecności, aby nas nauczył prawdziwego życia” – stwierdził Benedykt XVI.

Na następnej stronie prezentujemy za KAI pełny tekst katechezy papieskiej

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
3°C Sobota
wieczór
wiecej »