Podhale: Modlitewny marsz przeciw dopalaczom

Kilkadziesiąt osób z transparentami przeszło w sobotę ulicami Nowego Targu modląc się "o oczyszczenie miasta z dopalaczy". Organizatorzy marszu chcieli w ten sposób uświadomić społeczeństwu problem dopalaczy i zagrożeń, jakie one niosą.

"Modlimy się również o odwagę dla stanowiących prawo, aby ono strzegło zdrowej kondycji społeczeństwa i było stanowione w duchu odpowiedzialności za przyszłe pokolenia" - powiedział PAP proboszcz nowotarskiej parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ks. Marian Wanat.

Jak wyjaśnił ks. Wanat, uczestnicy sobotniego marszu wierzą, że obecna walka rządu z dopalaczami w całej Polsce to również owoc podobnego marszu modlitewnego, jaki odbył się w Nowym Targu w lipcu bieżącego roku.

Uczestnicy modlitwy nieśli transparenty z hasłami religijnymi oraz ilustracjami przedstawiającymi historię ludzi, którzy spróbowali środków psychoaktywnych.

Przemarsz wyruszył po uroczystej mszy z kościoła Św. Katarzyny i przeszedł ulicami Nowego Targu obok zamkniętych sklepów z dopalaczami do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Organizatorzy modlitewnego marszu nazwali swoją inicjatywę "iskrą". "Chcemy, aby była to iskra zapalająca ogień żarliwej modlitwy do Boga przeciwko temu ogniowi zła, który pali ludzkie sumienia, a teraz próbuje je na różne sposoby +dopalić+" - mówił organizator akcji prezes oddziału Akcji Katolickiej w parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu, Andrzej Szarek.

Podczas modlitewnego marszu organizatorzy zbierali podpisy pod petycją do władz kraju o ustanowienie całkowitego zakazu handlu dopalaczami.

W Nowym Targu w wyniku decyzji inspekcji sanitarnej zostały zamknięte trzy sklepy z dopalaczami.

Nowotarskie parafie po raz drugi organizują marsz modlitewny w intencji "oczyszczenia miasta z tzw. dopalaczy". Pierwszy taki marsz odbył się 17 lipca bieżącego roku.

Na początku października inspektorat sanitarny przeprowadził w całym kraju akcję zamykania sklepów z dopalaczami. Następnie rząd przedstawił Sejmowi projekt nowelizacji tzw. ustawy antynarkotykowej zmierzający do całkowitego zakazu handlu dopalaczami. Działania podjęto w związku z przypadkami zatruć dopalaczami, w tym także śmiertelnymi.

Obecnie nad nowelizacją ustawy pracuje Senat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
1°C Sobota
rano
2°C Sobota
dzień
3°C Sobota
wieczór
2°C Niedziela
noc
wiecej »