W najbliższy weekend, 22-24 października, w Poznaniu już po raz kolejny odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego, Hebrajskiego i Modlitewnego. Zostały one przygotowane z myślą o osobach, które mają kontakt z modlitwą tańcem, ruchem, a także zaangażowanych w diakonie tańca modlitewnego.
Warsztaty zorganizował „Teatr Droga” im. Jana Pawła II działający w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji „Droga” we współpracy z Kołem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zatytułowano je „Odzyskać serce”, a ich inspiracją są słowa: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8, 32).
Zajęcia poprowadzą Anna Wieradzka, teolog, katechetka i instruktorka tańca, a jednocześnie twórczyni m.in. musicali ewangelizacyjnych oraz Marek Stecko, aktor, tancerz i nauczyciel tańca, na stałe zawiązany z „Teatrem A” z Gliwic.
„Organizowane przez nas warsztaty, to wyprawa w poszukiwaniu siebie, gdzie przewodnikiem będzie Słowo Boże i nasze ciało. Odpowiedź każdy z nas musi odnaleźć sam, w głębi swojego serca...” – tłumaczą organizatorzy. Jak poinformowali oni KAI, swój udział w warsztatach zadeklarowało już ponad 50 osób z całego kraju, m.in. ze Szczecina, Warszawy, Jeleniej Góry, Wrocławia i Koszalina.
Kolejne warsztaty pt. „Przed Panem Bogiem będę tańczył”, wprowadzające w modlitwę tańcem, odbędą się w Poznaniu w dniach 12-14 listopada. Szczegóły na stronie: www.teatrdroga.pl.
„Teatr Droga” im. Jana Pawła II powstał w 2000 r. w Poznaniu z inicjatywy Heleny Sperskiej-Abbe. Od 2004 r. zyskał osobowość prawną w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji „Droga”.
„Naszą misją jest dawanie ludziom nadziei i pobudzanie wiary w żywego Boga” – podkreślają członkowie zespołu. Swoją misję, jak dodają, realizują poprzez rozwój duchowy i artystyczny, wnoszenie w kulturę wartości chrześcijańskich, ewangelizację oraz służbę ludziom w duchu miłosierdzia.
W ciągu swojej dziesięcioletniej działalności teatr wielokrotnie wystawiał spektakle w kraju, m.in. na festiwalach, w szkołach, kościołach, więzieniach czy domach poprawczych. Odbył on również wyjazdy misyjne, na których prezentował swój program ewangelizacyjno-artystyczny, na Ukrainę, Łotwę, Litwę oraz do Czech.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.