Kościół katolicki jest gotów współpracować z władzami na rzecz rozwoju szkolnictwa w Nigerii, jednak dobrym prognostykiem dla takiego partnerstwa mógłby być zwrot znacjonalizowanych placówek prawowitym właścicielom.
Takiego zdania jest nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Augustine Kasujja. Rozmawiał on ostatnio o szansach współpracy państwo-Kościół z gubernatorem nigeryjskiego stanu Edo, Adamsem Oshiomhole. Watykański dyplomata wyraził przekonanie, że Kościół ma olbrzymie doświadczenie na polu edukacji i fakt ten można wykorzystać dla rozwoju kraju, zarówno w tym co dotyczy intelektualnej, jak i moralnej formacji młodego pokolenia.
Zdanie to podzielił nigeryjski polityk, który sam, jak przyznał, skorzystał w młodości z kościelnej oferty edukacyjnej. Problem w tym, że znacjonalizowane niegdyś szkoły dziś są na ogół w stanie zupełnej degradacji i Kościół nie byłby w stanie przywrócić im natychmiast dawnej świetności. Stąd pomysł władz stanowych, by środkami własnymi odbudować placówki, a następnie stopniowo przekazywać je pod zarząd kościelny.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.
W każdym budynku zagwarantowana będzie izolacja uczestników konklawe.
"To jest demokracja" odpowiadają na krytykę zakwalifikowania AfD jako organizacji ekstremistycznej.