Pierwsza konwencja ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, na której ma zostać przedstawiony zarys programu, rozpoczęła się w niedzielę po godz. 14 w warszawskim kinie Kultura. Kino zapełniało od godz. 13, przed godz. 14 przed wejściem wciąż stał tłum, próbując dostać się do środka.
"Nie spodziewaliśmy się takiego tłumu, jest tu ponad 500 osób, a wciąż dochodzą kolejni" - mówił PAP zadowolony z frekwencji Michał Kamiński tuż przed rozpoczęciem kongresu.
Podczas kongresu przewidziano wystąpienia m.in. przewodniczącej PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz wiceszefów: Elżbiety Jakubiak i Pawła Poncyljusza.
Przed kinem Forum Młodych PiS zorganizowało happening - w papierowych maskach trzech sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego odśpiewało "Bo do partii trzeba trojga"; mieli też ze sobą hasło "Palikot Jest Najważniejszy".
Podczas kongresu zostanie także zaprezentowany zarys programu PJN, który ma być następnie konsultowany m.in. z członkami stowarzyszenia za pomocą interaktywnej strony internetowej.
Swoją deklarację programową Polska Jest Najważniejsza przedstawiła w środę w Katowicach. Działacze odwołali się w niej do tradycji republikańskich, konserwatywnych i chrześcijańskich, a także do tradycji Solidarności. PJN chce być nowoczesną centroprawicą.
Powstanie stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza ogłosiła w listopadzie grupa b. polityków PiS - obok Kluzik-Rostkowskiej, Poncyljusza i Jakubiak także eurodeputowani PiS: Paweł Kowal, Michał Kamiński i Adam Bielan.
Tydzień później w Sejmie powstał klub Polska Jest Najważniejsza. W jego skład weszło wówczas 15 byłych posłów PiS, w tym inicjatorzy stowarzyszenia o tej samej nazwie. Na czele klubu stoi Kluzik-Rostkowska.
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.