Kard. Nycz spotkał się z politykami

By zawsze znali drogę do tego miejsca, gdzie Bóg mówi w ciszy – życzył kardynał Kazimierz Nycz posłom i senatorom. Metropolita warszawski uczestniczył w Parlamencie RP w spotkaniu opłatkowym, w którym wzięli udział także prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Przed rozpoczęciem uroczystości kard. Nycz rozmawiał z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną oraz marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem. Spotkanie trwało ok. 30 minut. Na razie nie wiadomo czego dotyczyło.

Następnie metropolita warszawski zszedł w towarzystwie prezydenta Bronisława Komorowskiego do holu głównego Sejmu, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe.

Zwracając się do posłów i senatorów kard. Nycz nawiązał do adhortacji Benedykta XVI „Verbum Domini”, podkreślając, że zarówno przy żłóbku Betlejemskim, jak i pod krzyżem panowała cisza. „Jest wiele takich spraw, chociażby z mijającego roku, które wymagają odejścia, refleksji, ciszy. I będzie wiele takich spraw w pracy państwa w Parlamencie, w przyszłym roku, które wymagają dystansu, pokoju, ciszy. Ciszy, która mówi” – stwierdził kardynał.

Jak podkreślił są takie symbole, które potrafią powiedzieć więcej niż wypowiedzą ludzkie słowa. Do takich symboli należy polski gest łamania się opłatkiem. Kard. Nycz życzył posłom i senatorom, by jako polscy parlamentarzyści, jako przedstawiciele władzy, zawsze znali drogę do miejsca, gdzie Bóg mówi w ciszy. „Żebyście uwierzyli w ten znak i symbol polskiego opłatka, który mówi to, co najważniejsze. Wyraża wdzięczność, radość, życzliwość i miłość” – stwierdził hierarcha.Życzenia polskim parlamentarzystom składali również obecni na uroczystości: prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Następnie każdy z obecnych otrzymał opłatek, którym dzielił się z innymi posłami lub senatorami.

Po zakończeniu spotkania kard. Nycz udał się ponownie do gabinetu marszałka Sejmu, gdzie krótko rozmawiał z prezydentem Komorowskim.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  wiecej »