Kilkaset mieszkańców Białegostoku wzięło udział w wigilii w centrum miasta, zorganizowanej po raz czwarty przez Stowarzyszenie „Droga”, przy współpracy z Urzędem Miejskim.
Modlitwę poprzedzającą wieczerzę wigilijną poprowadzili abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki oraz przedstawiciel prawosławnego abp. Jakuba, ks. mitrat Grzegorz Misijuk. Zebrani podzielili się opłatkiem i spożyli wigilijne potrawy.
W wigilijną atmosferę wprowadził zebranych śpiew kolęd chórów dziecięcych i chóru Akademii Medycznej w Białymstoku, choinki oraz żywa szopka usytuowana jak co roku w centrum miasta.
Charakter i cel spotkania wyjaśnił założyciel i prezes Stowarzyszenia „Droga” o. Edward Konkol. Wyraził radość z przybycia tak wielu mieszkańców miasta oraz zaprosił do składania sobie życzeń i wspólnej wigilii. Zachęcał do przekazywania sobie światła betlejemskiego przyniesionego przez harcerzy i do strzeżenia go w domach, aż do wieczerzy wigilijnej.
Arcybiskup Metropolita Białostocki i przedstawiciel Kościoła prawosławnego odmówili modlitwę i pobłogosławili opłatki wigilijne, przekazując bożonarodzeniowe życzenia zebranym.
Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski życzył, aby „żadnemu z mieszkańców Podlasia, a zwłaszcza Białegostoku nie zabrakło chleba, a od strony duchowej, aby wszystkim Pan Bóg błogosławił”. Następnie przekazał zebranym przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.
Miejską wieczerzę wigilijną zakończył wspólny posiłek przy śpiewie kolęd. Zebrani częstowali się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami: czerwonym barszczem, bigosem i pierogami z grzybami. Mogli również zabrać do domów świąteczny posiłek. Otrzymali również specjalnie przygotowane kartki z życzeniami i błogosławieństwem od Pasterzy Kościołów - katolickiego i prawosławnego.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.