Pierwsze doniesienia mówiły o pożarze autokaru, którym podróżowali polscy olimpijczycy.
Informacje o pożarze autobusu z polskimi olimpijczykami pojawiły się przed południem. Według pierwszych doniesień miało dojść do zapalenia busa przewożącgo naszych lekkoatletów.
Bardzo szybko taką wersję wydarzeń podchwyciły media społecznościowe i niektóre media tradycyjne. Informacje te zdementował jednak dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki:
W autobusie przewożącym dwójkę polskich lekkoatletów i dwóch członków sztabu z ośrodka treningowego do wioski olimpijskiej w Tokio zepsuł się silnik. "W pojeździe byli m.in. Paweł Fajdek i Szymon Ziółkowski. Nikomu nic się nie stało. W autobusie zepsuł się silnik. Taka rzecz w trasie może zdarzyć się każdemu" - powiedział Kęcki.
Uspokajał emocje i stwierdził, że nie było mowy o zapaleniu się autokaru, jak głosiły pierwsze doniesienia w Internecie, ale po prostu zepsuty silnik zaczął się dymić.
Kęcki podkreśla, że wynajęty autobus jest pojazdem dobrej klasy, którym już wcześniej podróżowało ok 70 osób z polskiej reprezentacji olimpijskiej. Dyrektor sportowy PZLA wyraźnie studził emocje i podkreślał, że zdarzenie, które miało miejsce to standardowa i niegroźna usterka.
Firma transportowa szybko podstawiła pojazd zastępczy, któym polscy sportowcy dotarli do wioski olimpijskiej.
Zobacz serwis: olimpiada.gosc.pl
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.