Egzorcysta: ezoteryka uzależnia

Ezoteryka uzależnia człowieka od tego, co powie wróżka lub guru - powiedział egzorcysta, ks. Sławomir Płusa, komentując rozwijający się w Polsce rynek usług ezoterycznych.

Według "Dziennika Gazeta Prawna" w naszym kraju jest już nawet ok. 100 tys. wróżek i jasnowidzów, z których porad korzysta około 3 mln klientów.

Ks. Płusa nie ukrywa, że rynek ezoteryczny ma przed sobą perspektywę rozwojową. - Mądra maksyma mówi, że gdy słabnie wiara, wzrasta zabobon. Ezoteryka to ciekawe zjawisko, gdzie ludzie płacą za coś, czego nie ma, w sensie metafizycznym, oczywiście. Jest natomiast wrażenie uzyskanej pomocy, bycia prowadzonym do określonego celu. Zabobon, ezoteryka mają to do siebie, że dają wrażenie nowej "duchowej" wiedzy. W praktyce uzależniają człowieka od tego, co powie wróżka, guru lub jakieś magiczne narzędzie - tłumaczył egzorcysta na antenie Radia Plus Radom.

Jego zdaniem, "ponieważ człowiek chce pokonać lęk przed przyszłością, jest gotów słono płacić za te ezoteryczne «środki przeciwlękowe»".

Egzorcysta przypomniał, że korzystanie z usług wróżek, wróżbitów, jasnowidzów, różnych porad uzdrowicielskich, gdzie źródłem wiedzy są bliżej nieokreślone zjawiska paranormalne, Kościół jednoznacznie uznał za grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu Bożemu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EZOTERYKA, POLSKA

 • ksiadzmar
  11.01.2011 14:00
  Dokładnie tak jest, że wszelkie rzeczy związane z ezoteryką to grzech przeciwko 1 przykazaniu, grzech bałwochwalstwa. Ja nie mogę się nadziwić ludzkiej głupocie ludzi co dzwonią do tych telewizyjnych wróżek i pytają o takie rzeczy,że to aż przeraża, że można być aż tak naiwnym, by wierzyć w odpowiedź jakiej pani z tv i jeszcze słono za to płacić, czas tych głupot jest bardzo cenny. Tak jak ksiądz pisze, tam gdzie gaśnie wiara rośnie zabobon i coraz bardziej to widać. Do mnie ostatnio pisała studentka, która podpisała cyrograf z diabłem w zamian za swoją duszę, by tylko zdawała egzaminy. Doszła do etapu, że zdawała je na 4 i 5 a życie się obrzydło i chciała już kilka razy popełnić samobójstwo! Odesłałem ją do egzorcysty jeśli chce uratować swoją duszę no i miała się z nim spotkać ufam, że dzięki mojej modlitwie uda jej się uratować przed skutkami własnej głupoty.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  noc
  14°C Poniedziałek
  rano
  21°C Poniedziałek
  dzień
  22°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »