Podziękowanie za świętość papieża

Tegoroczne spotkanie młodzieży na Lednicy – które odbędzie się miesiąc po wyniesieniu na ołtarze Jana Pawła II – będzie podziękowaniem za świętość Papieża-Polaka. Pisze o tym twórca Lednicy, dominikanin ojciec Jan Góra i młodzież skupiona wokół Ruchu Lednickiego.

XV Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Jeziorem Lednickim odbędzie się 4 czerwca pod hasłem: „JP2 – liczy się świętość!”. Hasło czuwania ustalono kilka miesięcy temu, w oczekiwaniu na beatyfikację Jana Pawła II.

„Młodzi świata spotykają się w tym roku na Polach Lednickich, aby podziękować Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego dzieło świętości. Będzie to najważniejsze Spotkanie młodych, którzy jako pokolenie JP2 chcą dać dowód wierności, miłości i oddania Ojcu Świętemu. Będzie to wielki akt dziękczynienia za Lednicę, która gromadzi młodych, która jest darem i zadaniem Jana Pawła II dla młodzieży” – napisał o. Góra wraz z młodzieżą lednicką w komunikacie wydanym po ogłoszeniu daty beatyfikacji Papieża.

„Lednica zaprasza wszystkich, którzy czują się uczniami Ojca Świętego, na spotkanie 4 czerwca 20011 roku u źródeł chrzcielnych Polski. Twoja obecność i Twoja modlitwa na Polach Lednickich, stanie się osobistym podziękowaniem Janowi Pawłowi II, za jego życie będące świadectwem, za to, że stał się darem dla młodzieży” – czytamy w apelu.

Autorzy komunikatu przypominają, że „kiedy Ojciec Święty przelatywał 2 czerwca 1997 nad Bramą III Tysiąclecia, wiedzieliśmy, że będzie to Brama świętości”, która „da nowe życie pokoleniu młodych, przemieni ich”.

„Od tego czasu na Polach Lednickich gościliśmy ponad milion młodych ludzi. Zbudowaliśmy sanktuarium – Dom JPII (muzeum z pamiątkami należącymi do Ojca Świętego) oraz ośrodek rekolekcyjny działający cały rok. Bez Jego błogosławieństwa nie czulibyśmy takiej siły. To On wskazał nam cel, który nas wszystkich tworzy i łączy, który stworzył nas – Ruch Lednicki!” – głosi komunikat.

Na odbywające się od 1997 r. czuwania modlitewne na Jeziorem Lednickim – gdzie w 966 r. Mieszko I przyjął chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy uczestników, którzy pod Bramą-Rybą dokonują uroczyście aktu „wyboru Chrystusa”.

Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął po nim Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2°C Niedziela
noc
0°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
wiecej »