Jan Paweł II został ogłoszony patronem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Poinformował o tym przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko. Z udziałem przedstawicieli 84 krajów świata w podmadryckim Escorialu zakończyło się spotkanie przygotowujące to sierpniowe wydarzenie.
Kard. Ryłko podkreślił, że Jan Paweł II zawsze uważał się za „przyjaciela młodzieży”. Wyraził radość, że mógł przekazać delegatom wiadomość o ogłoszeniu Papieża patronem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Stało się to możliwe po wyznaczeniu daty beatyfikacji przez Benedykta XVI. Uczestnicy przyjęli wiadomość na stojąco, ze wzruszeniem i długimi oklaskami.
Komitet Centralny Światowych Dni Młodzieży w Madrycie udzielił szczegółowych informacji na temat noclegów i wyżywienia, wiz, transportu, a także oficjalnej strony internetowej. Zwrócono uwagę, że władze publiczne nie pokrywają kosztów organizacyjnych spotkania w Madrycie. Światowe Dni Młodzieży „finansują się same”, tzn. głównie dzięki kwocie, którą wpłacają uczestnicy, a także poszczególne osoby i instytucje. Komitet Centralny spodziewa się, że do Madrytu przybędzie ok. 2 mln osób, jedna czwarta biskupów z całego świata oraz ponad 5 tys. dziennikarzy. Delegaci odwiedzili Cuatro Vientos, gdzie odbędzie się główne spotkanie Papieża z młodzieżą. Zostali także przyjęci przez burmistrza Madrytu. “Światowy Dzień Młodzieży nie jest jednym wydarzeniem więcej, ale będzie on autentycznym doświadczeniem życiowym dla tysięcy młodzieży pochodzącej z całego świata” – powiedział Alberto Ruiz Gallardón. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby każdy czuł się jak u siebie w domu oraz by Madryt stał się najlepszą siedzibą Światowych Dni Młodzieży.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.