Powstrzymać judaizację Jerozolimy

Wspólnota międzynarodowa powinna doprowadzić do zaniechania przez władze izraelskie agresywnej judaizacji Jerozolimy i popierać wysiłki na rzecz zachowania charakteru Miasta Świętego chrześcijan, muzułmanów i żydów – uważa emerytowany łaciński patriarcha Jerozolimy, arcybiskup Michel Sabbah.

W wypowiedzi dla agencji SIR abp Sabbah zauważył, że rząd Izraela oraz władze miejskie Jerozolimy dążą do zmiany struktury ludnościowej korzystając z takich środków, jak tworzenie nowych programów budowy we wschodniej Jerozolimie, eksmisje i rozbiórki.

Dodał, że odbierają także mieszkającym na terenie Izraela Arabom dowody osobiste, chcąc ich w ten sposób zmusić do opuszczenia swych domów, konfiskują domy, wysiedlają osoby w nich mieszkające aby osiedlić w nich ludność żydowską.

„Chcą przeprowadzić judaizację miasta, ale jest to działanie sprzeczne z historią, która sprawiła, że dziś jest to miasto, w którym mieszkają nie tylko żydzi, ale także chrześcijanie i muzułmanie” – stwierdził emerytowany patriarcha łaciński.

Także jego następca – abp Fouad Twal otwierając spotkanie Koordynacji Konferencji Biskupich na rzecz Kościoła Ziemi Świętej i Zgromadzenia Biskupów Katolickich Ziemi Świętej wyraził zaniepokojenie ekstremizmem izraelskiej prawicy, usiłującej przekształcić Jerozolimę w miasto wyłącznie żydowskie, wykluczając wyznawców innych religii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  wiecej »