Prezydent Duda w Fox News: Nie zgodziliśmy się na przywożenie do Polski ludzi siłą

Nie zgodziliśmy się na przywożenie do Polski ludzi siłą - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji Fox News, którego fragmenty zostały wyemitowane w nocy z poniedziałku na wtorek.

Prezydent w wywiadzie przypomniał, że w 2015 roku Polska nie zgodziła się na forsowany przez Niemcy przymusowy podział imigrantów, w tym uchodźców, ze względu na nierealność takiego projektu.

"Odpowiedzieliśmy bardzo jasno, że jeśli ktokolwiek chce przyjechać do Polski i szuka pomocy lub wparcia () zaakceptujemy taką osobę i udzielimy jej pomocy. Nie zgodziliśmy się jednocześnie na przywożenie do Polski ludzi siłą" - argumentował.

Jak dodał, Polska nie zgadza się na trzymanie tych ludzi w więzieniach. Jeśli nie chcą być w Polsce, zauważył, będą musieli z Polski wyjechać. "Nie zamierzamy nikogo zmuszać do pozostania. Nie będziemy nikogo przetrzymywać wbrew jego woli" - podkreślił prezydent.

Prezydent charakteryzował w trakcie rozmowy z dziennikarzem Fox News Tuckerem Carlsonem, swoje poglądy jako "raczej konserwatywne".

"Tak naprawdę zawsze byłem na temat moich poglądów szczery. Jestem praktykującym chrześcijaninem, modlę się, nie wstydzę się tego w żaden sposób, a rodzina jest dla mnie bezcenna. Wspieram rodziny, mam poglądy pro-life i opowiadam się za obroną życia" - zadeklarował.

Carlsonowi, który zaliczył Polskę do krajów dbających o swoje społeczeństwo i zachęcających do powiększania rodzin, wyjaśnił, że wsparcie oferowane rodzinom zarówno z jego perspektywy politycznej, jak też osobistej, ma kluczowe znaczenie.

Zwrócił uwagę, że program 500+ był jedną z jego obietnic wyborczych z 2015 roku i nazwał go "rewolucyjnym".

"Ja sam w mojej kampanii, jak i później moi koledzy i koleżanki startujący w wyborach parlamentarnych, ogłosiliśmy, że wprowadzimy program zwany +500 plus+. () W wersji wstępnej, kiedy postanowiliśmy go testować, zdecydowaliśmy, że poczynając od drugiego dziecka w rodzinie, rodzice każdego dziecka otrzymają 500 złotych miesięcznie, czyli około 130 dolarów wsparcia ze strony państwa w wychowaniu dzieci" - przypominał Duda.

Jak dodał program zrewolucjonizował Polskę. Według prezydenta nikt nie wyobraża sobie, żeby w Polsce mogło nie być programu 500 Plus. "To była najlepsza rzecz, zdecydowanie najlepszy program socjalny, jaki udało nam się wprowadzić" - akcentował polski przywódca

Prezydent wskazał też na kolejny program prorodzinny - wyprawka 300 +.

"Wspieramy rodziców, gdy ich dzieci rozpoczynają naukę. () Wypłacamy 300 zł rodzicom każdego dziecka idącego do szkoły na zakup kompletu książek i plecaka oraz długopisów i ołówków, wszystkich artykułów papierniczych, które są potrzebne dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole" - wyjaśnił prezydent.

Uznał rozpoczęcie roku szkolnego za trudny moment. Wiąże się bowiem dla ludzi z wieloma dodatkowymi wydatkami.

"Okazało się więc, że 300 zł jest ważne dla rodzin. I to też jest dosyć duże wsparcie, oprócz pieniędzy z 500 plus, które każda rodzina dostaje na dziecko" - ocenił prezydent.

Dziennikarz prowadzący program określił słowa Andrzeja Dudy o programach wspierających polskie rodziny jako "inspirujące".

Wywiad z polskim przywódcą Fox News przeprowadziła w nowojorskiej siedzibie w ubiegły piątek, w czasie jego pobytu na 76. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ukazał się w poniedziałek w obszernych fragmentach w programie Tucker Carlson Tonigh, emitowanym między godz. 20 a 21 (2-3 polskiego czasu we wtorek). Show Carlsona ma, według Fox, największą oglądalność z wszystkich nadawanych przez amerykańskie telewizje kablowe.

Carlson zapowiedział, że wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą ukaże się w całości na stronie internetowej Fox News.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
15°C Czwartek
wieczór
13°C Piątek
noc
11°C Piątek
rano
11°C Piątek
dzień
wiecej »