Berlusconi odrzuca oskarżenia

Premier Włoch Silvio Berlusconi odrzucił oskarżenia, które doprowadziły do objęcia go śledztwem w sprawie prostytucji, do jakiej miało dochodzić w jego rezydencjach. Szef rządu zarzucił prokuraturze stosowanie metod jak w postępowaniu w sprawie mafii.

W rozpowszechnionym w środę przesłaniu do swych zwolenników z ruchu Promotorzy Wolności premier oświadczył, że nie jest zamieszany w nakłanianie do prostytucji, tym bardziej - dodał - nieletnich.

"Nie było niczego, czego powinienem się wstydzić" - stwierdził Berlusconi, odnosząc się do ujawnionych akt prokuratury, według których w jego domach dochodziło do prostytucji.

Dochodzenie, jakim został objęty, nazwał "bardzo ciężkim atakiem pewnych prokuratorów, którzy podeptali prawo w celach politycznych przy wielkim medialnym rozgłosie".

Berlusconi podkreślił, że główna bohaterka skandalu, nieletnia do niedawna Ruby, uczestnicząca w przyjęciach w jego domu, "oświadczyła adwokatom i tysiące razy wszystkim włoskim i zagranicznym dziennikom, że nigdy, ale to przenigdy" nie miała z nim stosunków seksualnych. Wyjaśnił, że Ruby mówiła, że ma 24 lata.

W opinii premiera Włoch w sprawie Ruby uruchomiono operację, jakby wymiar sprawiedliwości miał do czynienia z kamorrą albo cosa nostrą. Ponadto, według niego, doszło do naruszenia "podstawowych praw konstytucyjnych".

"Jestem spokojny, rząd będzie dalej pracował" - zapewnił Berlusconi. Zapowiedział, że jednym z jego celów jest zagwarantowanie tego, aby "lewicowi sędziowie nie mogli więcej pozbyć się tego, kto został wybrany przez obywateli".

Szef rządu zadeklarował, że chciałby natychmiast złożyć zeznania, ale - jak dodał - nie może "stawić się przed sędziami, którzy nie mają kompetencji" w tej sprawie i którzy "chcą wykorzystać ją jako narzędzie walki politycznej".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Sobota
noc
3°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
3°C Sobota
wieczór
wiecej »