Benedykt XVI zwrócił się do władz Nigerii o podjęcie decydujących kroków, by położyć kres przemocy w Jos. Jego apel przekazał nuncjusz apostolski w Nigerii, którym jest pochodzący z Ugandy abp Abp Augustine Kasujja.
Watykański dyplomata, przyjęty 27 stycznia w stołecznej Abudży przez przewodniczącego senatu Davida Marka, wyraził zaniepokojenie Papieża krwawymi zajściami, wciąż powtarzającymi się w tym mieście w środkowej części kraju.
O pokój w Nigerii, a zwłaszcza w stanie Plateau, którego stolicą jest Jos, zaapelowali też uczestnicy kwartalnego spotkania Nigeryjskiej Rady Międzyreligijnej. Zakończyło się ono przedwczoraj w Ibadanie na południowym zachodzie kraju. Uczestniczyło ok. 70 zwierzchników religijnych. Współprzewodniczącymi rady są przewodniczący nigeryjskiej najwyższej rady islamskiej sułtan Alhaji Muhammad Sa’ad Abubakar i stojący na czele Stowarzyszenia Chrześcijan Nigerii pastor zielonoświątkowców Ayo Oritsejafor. Wyrażając zaniepokojenie starciami etniczno-religijnymi, wezwano władze federalne, stanowe i lokalne do wykrycia i ukarania sprawców zajść.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.
W roku 2023 USAID wydała 72 mld dolarów na pomoc międzynarodową.
Nic złego w polskiej gospodarce się nie dzieje - uważa jednak specjalista.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Podróżni zamówili także 169 tys. jajecznic, 177 tys. kotletów schabowych.