Przedstawiciele brazylijskiego episkopatu i Caritas towarzyszą wysłannikom Unii Europejskiej, UNICEF i Caritas Szwajcarii, którzy przybyli z pomocą poszkodowanym przez cyklon mieszkańcom stanu Bahia. Ulewne deszcze spowodowały w tym regionie śmierć 26 osób, 518 rannych i ogromne szkody materialne, ponad 30 tys. osób pozostaje bez dachu nad głową. W sumie dotkniętych tragedią jest ponad 715 tys. osób.
Inicjatywa instytucji międzynarodowych włącza się do akcji zainicjowanej 11 grudnia przez tutejszy episkopat i Caritas pod hasłem „Pełna solidarność”. Zebrane dary w postaci pieniędzy, jak też żywności, ubrań, materiałów higienicznych są dostarczane przez wolontariuszy Caritas najbardziej poszkodowanym osobom.
„Kościół jest świetnym pośrednikiem w kontakcie z władzami cywilnymi, ponieważ jest obecny nie tylko w centrum miast, ale także na terenie całego terytorium. Dlatego też może wyjaśniać rzeczywistość władzom cywilnym, którym często realia występujące w terenie nie są znane. Mając wiedzę, dzięki obecności Kościoła w sposób bardziej kapilarny, jesteśmy w stanie wspierać władze administracyjne” – podkreśla bp Giovanni Crippa z diecezji Ilhéus. Z kolei biskup Carlos Albertos dos Santos z diecezji Itabuna zaznacza, że „solidarność na rzecz poszkodowanych jest bardzo duża”. Trzeba przyznać, że Brazylijczycy są narodem bardzo wrażliwym i stąd w tragicznych sytuacjach spieszą z pomocą wyrażając swoją solidarność.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.