W ciągu tych lat – stwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej – nauczyłem się, że nie ma tematów, o których nie powinno się mówić. Chodzi tylko o znalezienie właściwego na to sposobu” - mówi rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej.
W świecie, w którym wokół ludzi płynie rzeka niezliczonych informacji, słów i obrazów, i gdzie coraz trudniej o ich selekcję, na osobach zajmujących się komunikacją spoczywa szczególna odpowiedzialność i obowiązek przekazu tego co istotne. Mówił o tym wczoraj w Turynie watykański rzecznik podczas konferencji „Kościół, komunikacja i informacja”, zorganizowanej przez tamtejszy jezuicki instytut społeczny. Ks. Federico Lombardi podkreślił konieczność odniesienia przekazu do prawdy i do sposobu informowania. „W ciągu tych lat – stwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej – nauczyłem się, że nie ma tematów, o których nie powinno się mówić. Chodzi tylko o znalezienie właściwego na to sposobu”. Z drugiej strony także odbiorcy powinni krytycznie podchodzić do informacji, zwłaszcza negatywnych, które należy wyważyć.
Ks. Lombardi poruszył także kwestię portali społecznościowych zaznaczając, że odpowiadają one na podstawową potrzebę relacji. „Należy jednak zapytać o jakość tych relacji nowego typu – dodał włoski jezuita. – Niosą one ze sobą nowe możliwości, jednak korzystanie z nowoczesnych środków technicznych jest związane z wymogiem odpowiedniej formacji osób z nich korzystających, w duchu poszukiwania prawdy, krytycyzmu i odpowiedzialności”.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.