Prezes Wód Polskich i dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej złożyli raport z działań dotyczących śnięcia ryb. Dokument został przedłożony wiceministrowi infrastruktury Markowi Gróbarczykowi - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury.
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że w poniedziałek 5 września prezes Wód Polskich i dyrektorzy RZGW (Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej) złożyli raport z działań dotyczących śnięcia ryb ministrowi Markowi Gróbarczykowi, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
"Minister Gróbarczyk podkreślił, że konieczne jest dalsze pełne zaangażowanie Wód Polskich w zakresie kontroli wszystkich cieków wodnych. Zaznaczył, że w obecnej sytuacji niezbędny jest stały monitoring oraz przeprowadzenie dalszych badań jakości wody" - wskazano w komunikacie. "W związku z tym zlecono to akredytowanym laboratoriom. Obecny tydzień będzie bardzo niebezpieczny ze względów pogodowych. Przedłużający się brak opadów oraz wysokie temperatury mają bezpośredni wpływ na stan ichtiofauny" - dodano.
MI zwróciło uwagę, że oprócz Kanału Gliwickiego stwierdzono także "kilka dodatkowych zdarzeń śniętych ryb na terenie całej Polski".
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...