Prezes Wód Polskich i dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej złożyli raport z działań dotyczących śnięcia ryb. Dokument został przedłożony wiceministrowi infrastruktury Markowi Gróbarczykowi - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury.
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że w poniedziałek 5 września prezes Wód Polskich i dyrektorzy RZGW (Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej) złożyli raport z działań dotyczących śnięcia ryb ministrowi Markowi Gróbarczykowi, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
"Minister Gróbarczyk podkreślił, że konieczne jest dalsze pełne zaangażowanie Wód Polskich w zakresie kontroli wszystkich cieków wodnych. Zaznaczył, że w obecnej sytuacji niezbędny jest stały monitoring oraz przeprowadzenie dalszych badań jakości wody" - wskazano w komunikacie. "W związku z tym zlecono to akredytowanym laboratoriom. Obecny tydzień będzie bardzo niebezpieczny ze względów pogodowych. Przedłużający się brak opadów oraz wysokie temperatury mają bezpośredni wpływ na stan ichtiofauny" - dodano.
MI zwróciło uwagę, że oprócz Kanału Gliwickiego stwierdzono także "kilka dodatkowych zdarzeń śniętych ryb na terenie całej Polski".
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.