O ogłoszenie „męczennikiem i patronem wolności religijnej” zamordowanego na początku miesiąca (2 marca) w Pakistanie ministra Shahbaza Bhattiego zaapelowali do Stolicy Apostolskiej tamtejsi biskupi.
Decyzję tę podjęto jednomyślnie na zakończonej wczoraj sesji plenarnej pakistańskiego episkopatu. Zamachu na ministra ds. mniejszości religijnych, jedynego katolika w rządzie Pakistanu, islamscy ekstremiści dokonali w związku z jego poparciem dla reformy tzw. ustawy o bluźnierstwie. Katoliccy biskupi i wierni tego azjatyckiego kraju pamięć zamordowanego uczczą w Islamabadzie w drugim tygodniu kwietnia, w 40 dni od jego śmierci.
Episkopat na swej sesji plenarnej nawiązał też do innych przypadków krwawych prześladowań pakistańskich chrześcijan, jakie miały ostatnio miejsce. Przygotował list pasterski, który zostanie odczytany w kościołach za tydzień (w niedzielę 3 kwietnia). Zachęca się w nim wiernych, by mimo cierpień nie tracili nadziei, wzorując się w tym na pierwszej wspólnocie chrześcijańskiej w czasach apostolskich.
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.