Dwóch Palestyńczyków zginęło w niedzielę rano w ataku izraelskich samolotów na Strefę Gazy - poinformował rzecznik służb medycznych w tej palestyńskiej enklawie. Według niego, nalotów dokonano na cele na wschód od Dżabalii leżącej na północy Strefy.
Rzeczniczka izraelskiej armii, z którą skontaktowała się agencja AFP, ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła informacji o ataku.
Radykalne ruchy palestyńskie, które w sobotę zebrały się w Gazie pod egidą Hamasu, wyraziły gotowość, by zaprzestać wystrzeliwania rakiet na terytorium izraelskie, jeśli Izrael nie będzie atakował celów w Strefie Gazy.
W spotkaniu uczestniczył m.in. Islamski Dżihad, organizacja powiązana z Hamasem, której przypisuje się wystrzelenie w ostatnich dniach na terytorium Izraela większości rakiet. W obradach nie wzięło udziału umiarkowane ugrupowanie prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.
Hamas, który w 2007 roku opanował zbrojnie Strefę, uważany jest przez USA i UE za organizację terrorystyczną. Za to umiarkowany gabinet Abbasa z ugrupowania Fatah jest uważany przez wspólnotę międzynarodową za jedynego legalnego przedstawiciela Autonomii.
W środę w Jerozolimie eksplodowała bomba, podłożona prawdopodobnie przez palestyńskich ekstremistów na przystanku autobusowym. Na skutek wybuchu zginęła jedna osoba, a 40 zostało rannych. Był to pierwszy tak poważny zamach w Jerozolimie od siedmiu lat. Premier Izraela Banjamin Netanjahu zapowiedział odwet.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.