Obrączka zgubiona w Meksyku, znaleziona dzięki Facebookowi

Włoscy nowożeńcy Licia i Gaetano pojechali w podróż poślubną do Meksyku i Kanady. Podczas kąpieli w oceanie młoda mężatka zgubiła obrączkę. Z nieoczekiwaną pomocą przyszedł parze kanadyjski turysta.

Lucia Pietroluongo i Gaetano Rossi z Cassino (prowincja Frosinone) pobrali się 24 kwietnia. Pierwszym etapem podróży poślubnej był fantastyczny kurort nad oceanem w Meksyku. „To właśnie tutaj, podczas nurkowania, Licia zgubiła obrączkę, specjalnie zaprojektowaną przez męża” – pisze Angela Nicoletti na portalu Roma Today. „Potem mocno zasmucona para pojechała do Kanady, zdając sobie sprawę, że drogocenny przedmiot spoczął na zawsze w najgłębszych otchłaniach” – dodaje.

Tymczasem wypadki potoczyły się niespodziewanie. Swoją rocznicę ślubu świętował w Meksyku Kanadyjczyk Keith Bratt. Pasjonat nurkowania zauważył na dnie oceanu błyszczące kółeczko. Z pomocą lokalnego przewodnika udało mu się wyłowić przedmiot i wtedy odkrył, że na ślubnej obrączce jest imię Licii, która wyszła za mąż zaledwie kilka dni wcześniej.

Keith razem z żoną bezskutecznie szukał właścicielki złotego krążka wśród gości kurortu. W końcu Kanadyjczyk zrobił zdjęcie obrączki i umieścił je na Facebooku, a fotografia w kilka godzin stała się viralem z 4 tys. odsłon. Post dotarł także do... Licii, która przebywała w Kanadzie z wizytą u krewnych. Z początku nie dowierzała, a później wybuchnęła płaczem.

Kanadyjska rodzina dyrektorki liceum klasycznego Carducci z Cassino skontaktowała się z Keithem, któremu udało się porozmawiać z włoskim małżeństwem. Obrączka trafiła teraz do domu kuzyna Licii i Gaetano, którzy w międzyczasie wrócili do Włoch. Młoda mężatka będzie mogła założyć swoją ślubną pamiątkę już w czerwcu, gdy rodzina z Quebecu przyjedzie do Włoch na wakacje.

Zdjęcie szczęśliwych małżonków obiegło włoskie (i nie tylko) media:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
29°C Niedziela
dzień
30°C Niedziela
wieczór
27°C Poniedziałek
noc
22°C Poniedziałek
rano
wiecej »