USA: Katolicy rozpoczynają kampanię przeciwko bluźnierstwom organizacji gejowskiej

Brian Burch, przewodniczący organizacji CatholicVote, walczącej o prawa katolików w Stanach Zjednoczonych, poprosił ponownie władze klubu baseballowego „Los Angeles Dodgers” o zrezygnowanie z popierania jawnie antykatolickiej organizacji gejowskiej „Siostry od Wieczystego Pobłażania Sobie” (Sisters of Perpetual Indulgence – SPI). W maju br. Dodgersi zaprosili m.in. działaczy SPI do udziału w „Paradzie Równości”, która ma się odbyć w czerwcu.

Członkowie tej powstałej w 1979 organizacji, której już sama nazwa jest antykatolicka i bluźniercza, jako tzw. drag queen (pokazywanie się w wyzywającym przebraniu przeciwnej płci) otwarcie ubliżają i wyśmiewają istotę żeńskiego powołania zakonnego. Ubierają się w biało-czarne stroje przypominające habity zakonne, malując przy tym w wyzywający sposób na biało swoje twarze i używając czerwonej szminki do ust i różnych ozdób kobiecych.

W liście do członków zarządu „Dodgersów” Marka Waltera i Stana Kastena, przewodniczący CatholicVote napisał: „Reprezentuję miliony katolików w USA, którzy wierzą w takie wartości, jak życie rodzinne i wolność, z którą wy tak się obnosicie. Jeszcze raz zatem proszę o niepopieranie tej antykatolickiej bigoterii, która wyśmiewa się z katolickich sióstr zakonnych i opiera swoje działania wyłącznie na bluźnierstwie i kpinach z ludzi wierzących”. Zwrócił uwagę, że klub winien wysłuchać „głosów katolików, łącznie z duchownymi i siostrami zakonnymi”. Autor listu wyraził nadzieję, że „Dodgersi” będą się trzymać swojego standardu „słuchania wszystkich”. Dodał też, że jego stowarzyszenie przygotowuje już fundusz w wysokości ok. 1 mln dolarów w celu „zachęcenia katolików do bojkotowania «Los Angeles Dodgers»”.

Agencja Fox News przytoczyła również 1 czerwca głosy kilku hierarchów w tej sprawie. Arcybiskup Salvatore Cordileone, z pobliskiego San Francisco zarzucił zarządowi klubu „oddawanie czci fałszywym bożkom (…). Nasze katolickie siostry zakonne poświęcają swoje życie, aby bezinteresownie służyć innym. Przyzwoici ludzie nie naśmiewaliby się z tego i nie bluźnili”.

Do bojkotowania „Los Angeles Dodgers” wezwał także popularny w amerykańskich mediach biskup z Minnesoty Robert Barron, który wcześniej był biskupem pomocniczym archidiecezji Los Angeles. Wskazał on m.in. na różne bluźnierstwa SPI, jak wystawienie w najświętszym dla wszystkich chrześcijan dniu Wielkanocy sztuki „Seksowna Maria i atrakcyjny Jezus” oraz używanie krzyża do erotycznego „tańca na rurze”.

Z kolei senator Marco Rubio z Florydy – praktykujący katolik – wskazał na fakt, że już samo motto tej grupy jest bluźnierstwem: „Idź i grzesz więcej”. Jest to wyśmiewanie słów Jezusa, skierowanych do jawnogrzesznicy: „Idź i nie grzesz więcej” (J 8, 11). W liście do władz „Dodgersów” napisał m.in.: „Te «siostry» są mężczyznami, którzy wyzywająco ubierają się w stroje naśladujące habity katolickich zakonnic …Wystawiane przez nich «Drogi Krzyżowe» i «msze» są naigrawaniem się z tradycji a nawet z samej istoty katolicyzmu. Chodzi przecież o Mszę, która jednoczy [ponad] miliard katolików na całym świecie. Rozgłaszacie, że «Dodgersi» chcą włączyć wszystkich, także artystów występujących w stylu «drag». Jednakże ci «artyści» kierują się wyłącznie naśmiewaniem się z chrześcijan i nie tyko. Atakują oni zakonnice katolickie, które ofiarują przecież swoje życie w służbie innym. Gdzie jest więc miejsce (w waszej narracji) dla tych «wszystkich»?” – zapytał retorycznie katolicki senator z Florydy.

Stanowisko klubu z Los Angeles i całą działalność SPI krytykują też dziennikarze katoliccy. Na przykład Cynthia M. Allen napisała w dzienniku „Forth Worth Star-Telegram” 1 czerwca m.in.: „Zadziwiająca jest ta narodowa obsesja na punkcie «drag queen». Ale czy ta grupa «drag» [SPI] odważyłaby się ubrać w stroje duchownych muzułmańskich i tańczyć „na rurze” z wizerunkiem Mahometa?”. Autorka zauważyła ponadto, iż już w samej ich nazwie tkwi głęboka ironia, gdyż siostry katolickie należą do najbardziej bezinteresownych, pokojowych i wzbogacających innych sług całego Kościoła katolickiego.

„Los Angeles Dodgers” są zawodową drużyną baseballową, występującą w zachodniej dywizji Krajowej Nawyższej Ligi tego sportu. Dotychczas siedmiokrotnie wygrywali rywalizację w World Series.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
17°C Czwartek
rano
26°C Czwartek
dzień
27°C Czwartek
wieczór
22°C Piątek
noc
wiecej »