Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w autokarach poranną modlitwą. Około godziny siódmej byliśmy w Valdocco, gdzie 12 października 1844 r., ksiądz Bosko otworzył swoje pierwsze oratorium dla młodzieży.
Był to czas na odświeżenie się po całonocnej podróży. Mieliśmy okazję zrobić zdjęcia z pomnikiem księdza Jana Bosko. Następną częścią programu było śniadanie. Ku naszemu zdziwieniu stanowczo różniło się ono od posiłków jakie mamy w zwyczaju rano spożywać. Po godzinie dziesiątej zwiedziliśmy w grupach pierwsze oratorium Jana Bosko, które dziś funkcjonuje jako muzeum. Obiekt zawiera zarówno wystawy z przedmiotami sakralnymi jak i dokładne odwzorowanie pokoju w którym mieszkał Don Bosco. Ciekawą częścią wystawy były rękopisy Jana Bosko oraz przedstawiające go obrazy. Szczególne wrażenie zrobił na Nas sarkofag w którym znajdywało się ciało Jana Bosko podczas jego kanonizacji. Udało nam się również zobaczyć plany rozbudowy Valdocco na przestrzeni lat. Gdy zwiedzanie dobiegło końca mieliśmy chwilę czasu na odpoczynek, lecz Siostra Gosia nam to uniemożliwiła, gdyż zaczęła puszczać muzykę przeznaczoną do tańców integracyjnych. Był to powód dla którego duża część z nas zamiast wypoczywać, zaczęła tańczyć. Następnie odbyła się Msza Święta, czyli najważniejszy punkt programu. Liturgii towarzyszył piękny akompaniament muzyczny. Po Mszy zrobiliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcie, po którym przyszedł czas na zwiedzanie miasta. Po podziwianiu pięknej lokalnej architektury wróciliśmy na pyszną włoską kolacje. Pod koniec dnia odbył się pogodny wieczór na którym bardzo dobrze się bawiliśmy i mieliśmy okazje zawrzeć nowe znajomości. Dzień zakończył się modlitwą i słówkiem księdza Łukasza.
Czas jaki dziś wspólnie przeżyliśmy był bardzo ubogacający i pozwolił nam spojrzeć z innej perspektywy na życie i działalność księdza Jana Bosko. Z pewnością doświadczenie tego, jak żył założyciel wspólnoty Salezjańskiej pozostanie z nami na długo.
Art.43 Salezjańska Lizbona 2023 - Dzień 2 - Turyn!Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.