Władze katolickiej agencji adopcyjnej diecezji Rockford w północnej części stanu Illinois zapowiedziały, że z powodu wejścia w życie nowej ustawy zostały zmuszone do zakończenia działalności. Nowe przepisy nie pozwalają podobnym instytucjom, dotowanym częściowo ze środków publicznych, na odmowę przekazania dziecka parom żyjącym bez ślubu, w tym także parom homoseksualnym. W ślad za diecezją Rockford mogą pójść cztery inne diecezjalne agencje adopcyjne.
Zdaniem przedstawicieli Kościoła katolickiego, nowe uregulowania w odniesieniu do działalności agencji adopcyjnych i pośredniczących w przekazywaniu dzieci rodzicom zastępczym, mają charakter antyreligijny, a konsekwencją ich nieprzestrzegania będą pozwy sądowe kierowane przez lobby homoseksualne.
Mimo starań, by stanowi parlamentarzyści poprawili projekt ustawy, pozwalając agencjom katolickim na odrzucanie wniosków o adopcję składanych przez konkubinaty, propozycja poprawki została odrzucona w legislaturze stanowej. Przedstawiciele diecezjalnej organizacji charytatywnej Catholic Charities w Rockford podkreślają, że zgoda na adopcję i rodzicielstwo zastępcze wobec par nieślubnych lub gejowskich byłaby sprzeczna z nauczaniem Kościoła.
„Prawo naszej ziemi zawsze gwarantowało jej mieszkańcom wolność religii. Odmowa przyznania agencji statusu religijnego prowadzi do przekonania, że dla naszych prawodawców ważniejsza są prawa gwarantujące wolność od religii” – oświadczyła rzecznika diecezji Penny Wiegert.
Agencja w Rockford jest jedną z pięciu katolickich placówek zajmujących się działalnością adopcyjną i rodzicielstwem zastępczym w stanie Illinois. Warte 7,5 mln dolarów kontrakty tej agencji przejmą prawdopodobnie inne podobne prywatne agencje niekatolickie.
Wchodząca w życie 1 czerwca nowa ustawa o rejestrowanych związkach partnerskich stanu Illinois zabrania, by agencje nie akceptujące par homoseksualnych, otrzymywały dotacje stanowe na swoją działalność. Zwolennikami tych przepisów są głownie organizacje gejowskie oraz wpływowa, ateistyczna Amerykańska Unia Praw Cywilnych (ACLU).
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.