15 kapłanów diecezji tarnowskiej będzie głosić Ewangelię w Europie i na Wschodzie
Piętnastu kapłanów diecezji tarnowskiej wyjeżdża do pracy duszpasterskiej za granicę. Będą głosić Ewangelię w Europie i na Wschodzie. We wtorek, 7 czerwca, biskup tarnowski Wiktor Skworc posłał ich uroczyście podczas spotkania w Kurii Diecezjalnej.
Na kapłanów czekają placówki duszpasterskie m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, w Niemczech i we Włoszech. Kapłani pojadą także do Kazachstanu i na Ukrainę. Dwóch duchownych rozpocznie przygotowania do wyjazdu do Afryki w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
- Wchodzimy w pewną tradycję diecezjalną i spełniamy prośbę Ojca Świętego Benedykta XVI, który będąc w naszym kraju prosił księży, by głosili Ewangelię tam, gdzie wyjeżdżają polscy obywatele, katolicy” - podkreśla bp Wiktor Skworc.
Księża poznali język i potrzeby wspólnot, do których zostali posłani, podczas wakacyjnych pobytów i dłuższych praktyk.
- Byłem w Kazachstanie trzy lata i podjąłem decyzję o wyjeździe. Biskup Janusz Kaleta, pochodzący z diecezji tarnowskiej został niedawno ordynariuszem Karagandy w Kazachstanie. Potrzebuje on kapłanów, bo to kraj przesiąknięty ateizmem – mówi ks. Cezary Paciej.
Ponadto siedmiu kapłanów od nowego roku akademickiego rozpocznie studia na KUL-u i UKSW. Będą studiować m.in. katechetykę, socjologię, prawo kanoniczne i homiletykę.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.