Gdzie odbędą się ŚDM w 2013 r.?

Na zakończenie ŚDM w Madrycie papież ogłosił miejsce kolejnego spotkania.

W przemówieniu na zakończenie ŚDM w Madrycie papież ogłosił, że następne ŚDM odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii. To będzie w 2013 roku.

Przedstawiciele młodzieży z Brazylii przejęli od Hiszpanów krzyż ŚDM, który temu wydarzeniu towarzyszy od początku.

Brazylijczyków czeka dużo pracy - powiedział ks. Gregorio Roldan, sekretarz generalny Hiszpańskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM. A wie, co mówi, bo spotkanie w Madrycie przygotowywano trzy lata. Jego zdaniem Rio de Janeiro wybrano na organizatora kolejnego światowego spotkania młodych ze względu potrzebną w tym miejscu odnowę duszpasterską.

Ks. Gregorio Roldan przyznał, że będzie się modlił za Brazylijczyków. Zapytany dlaczego odparł: „Czeka ich wiele pracy, żeby osiągnąć cel, jakim jest dobre zorganizowanie ŚDM, które będzie osobistym spotkaniem z Chrystusem”. W jego opinii wszystkie dotychczasowe miejsca, w których odbywało się spotkanie młodych katolików z papieżem wyróżnia coś szczególnego. Gdziekolwiek do tej pory odbywał się ŚDM, spotkanie to miało wpływ na odnowę diecezji. „Arcybiskup Madrytu poprosił, żeby ŚDM odbył się w Madrycie, ponieważ w ten sposób następuje idealne zjednoczenie, komunia z Rzymem, z papieżem, co ma wielką wartość dla arcybiskupa Madrytu” - powiedział sekretarz generalny Hiszpańskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Madrycie.

Ks. Roldan zauważył, że kolejne miasta, w których odbywały się ŚDM, miały swoje cechy szczególne: Sydney zatokę, Kolonia rzekę. „Madryt nie ma ani zatoki, ani rzeki. Río de Janeiro ma wzgórze ukoronowane figurą Chrystusa. Poza tym, jest jeszcze aspekt logistyczny, maleńka diecezja nie byłaby w stanie przygotować ŚDM, duża tak” - powiedział. Jego zdaniem brazylijskie miasto zostało wybrane ze względu na chęć głębszego zjednoczenia z Rzymem i potrzebę odnowy duszpasterskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Andrzej1
  21.08.2011 13:43
  Dokładnie tak jak avatar102 powiedział Judasz gdy Panu Jezusowi namaszczono nogi drogim olejem. A ewangelista dodał, że Judasz powiedział tak bo był złodziejem...

  Dokładnie tak mówili też rewolucjoniści w ZSRR i zamieniali kościoły na różne użyteczne obiekty po czym ludzie w tym kraju z głodu umeierali ...
 • kitti
  21.08.2011 14:23
  bardzo dobrze ze sa SDM ile wydajemy pieniedzy na papierosy, restauracje,itp. Mlodzi ludzie potrzebuja autorytetu takiego jakim jest Papiez Benedykt XVI,ktory im mowi jak powinni postepowac w swoim zyciu.
  Pewnie jest wazne ,aby pomoc ludziom w Afryce. 1 Pytanie ile lezy w smietniku chleba lub innych rzeczy ktore by mozna bylo zjesc.........?
  Zastanowmy sie takze nad naszym postepowaniem.
 • Ephraim
  21.08.2011 16:08
  Pieniądze nie rozwiążą ŻADNEGO problemu ludzi biednych, głodujących i umierających z braku wody. To tylko chwilowa "ulga" w agonii cywilizacji, która oparła swoje życie na systemie wolnorynkowym i monetarnym. Ale coś robić trzeba, dlatego już lepiej w rozsądnych proporcjach dawać "rybę", ale przede wszystkim "wędkę" ludziom potrzebującym. W obecnym systemie, to jedyne co możemy zrobić, nie łamiąc zasad "gry", w której przyszło nam żyć na tej planecie, w XXI wieku.
 • danusia
  21.08.2011 17:20
  A kto zajmuje się ubogimi w Brazylii - w zasadzie tylko Kościół. Proszę sie nie martwić - takie spotkania owocują wieloma osobami dajacymi siebie na słuzbę ubogim w Imię Jezusa. Idź i zobacz.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Niedziela
  noc
  17°C Niedziela
  rano
  24°C Niedziela
  dzień
  24°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »