Zwolnić pana Darskiego

"Występek Adama Darskiego cofa naszą kulturę do poziomu plemion barbarzyńskich" czytamy w liście „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II" do Prezesa TVP, Juliusza Brauna

„Występek Adama Darskiego działającego publicznie jako satanista niszczący Pismo święte, cofa naszą kulturę do poziomu plemion barbarzyńskich, które w połowie I-go tysiąclecia burzyły i paliły wszystko to, czego nie potrafiły poznać i zrozumieć” czytamy w liście otwartym Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II  adresowanym do Prezesa TVP, Juliusza Brauna.

Autorzy listu zwracają uwagę, że ”Biblia jest w wyjątkowy sposób kodem kulturowym Europy i ludzkości, w której „jak w wielkim leksykonie mają swe źródło podstawowe pojęcia kultury, filozofii i sztuki naszego kontynentu”.

Podkreślają zarazem, że czyn dokonany przez Adama Darskiego jest odbierany jako „akt agresji, nacechowanej pogardą dla milionów chrześcijan i ludzi dobrej woli w Polsce i poza Polską”, dlatego „promocja tej osoby (…) w ogólnopolskim programie telewizyjnym stoi w jawnej sprzeczności z hasłami polskich polityków nawołujących w Brukseli i Strasburgu do większej integracji europejskiej”.

„Człowiek, który na oczach innych niszczy Pismo święte, nie może integrować współczesnych pokoleń Polaków, zwłaszcza młodzieży z wielkim dziedzictwem kultury europejskiej – w jakichkolwiek programach by nie występował” czytamy.

Dlatego autorzy listu wyrażają nadzieję, że Prezes TVP „zechce na nowo przemyśleć swoją decyzję i zwolnić p. Adama Darskiego z zatrudnienia w programach TVP”.

Poniżej publikujemy pełną treść listu:

 

Katowice 20 wrzesnia 2011

Szanowny Pan
Juliusz  BRAUN
Prezes Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A
Warszawa

 

Szanowny Panie Prezesie,

Moderatorzy diecezjalni „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II” zebrani w Katowicach na ogólnopolskim zjeździe wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec decyzji o zatrudnieniu p. Adama Darskiego (pseudonim Holocausto vel „Nergal”) w programie „The Voice of Poland” nagrywanym i emitowanym przez publiczną telewizję.

„Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II” jest stowarzyszeniem ogólnopolskim, zatwierdzonym przez Konferencję Episkopatu Polski oraz przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gromadzi w swoich szeregach tysiące członków zwyczajnych działających w polskich diecezjach, dekanatach i parafiach.

Dokonany przez Holocausto czyn publicznego podarcia Biblii, będącej Księgą świętą dla wyznawców judaizmu i chrześcijan, spawia wielki ból. Towarzyszące temu niewyobrażalnemu dla normalnych ludzi działaniu słowa są przez zarząd, moderatorów diecezjalnych i członków zwyczajnych „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II” odbierane jako akt agresji, nacechowanej pogardą dla milionów chrześcijan i ludzi dobrej woli w Polsce i poza Polską.

Biblia jest w wyjątkowy sposób kodem kulturowym Europy i ludzkości. Johann W. von Goethe nazywa Biblię „językiem ojczystym Europy”. W niej jak w wielkim leksykonie mają swe źródło podstawowe pojęcia kultury, filozofii i sztuki naszego kontynentu. Występek Adama Darskiego, określającego się i działającego publicznie jako satanista niszczący Pismo święte, cofa naszą kulturę do poziomu plemion barbarzyńskich, które w połowie I-go tysiąclecia burzyły i paliły wszystko to, czego nie potrafiły poznać i zrozumieć.

Równie bulwersuje fakt, że Zarząd Telewizji Polskiej zatrudnia p. Adama Darskiego w dniach, kiedy Polska przewodniczy Radzie Europy. Promocja tej osoby za publiczne pieniądze w ogólnopolskim programie telewizyjnym stoi w jawnej sprzeczności z hasłami polskich polityków nawołujących w Brukseli i Strasburgu do większej integracji europejskiej. Człowiek, który na oczach innych niszczy Pismo święte, nie może integrować współczesnych pokoleń Polaków, zwłaszcza młodzieży z wielkim dziedzictwem kultury europejskiej – w jakichkolwiek programach by nie występował! Co więcej, niszczy najgłębsze więzi łączące samych Polaków!

„Wyjaśnienia” p. rzecznik TVP w sprawie zatrudnienia p. A. Darskiego w TVP niczego nie wyjaśniają, a nawet przeciwnie – każą myśleć, że nie tylko on, ale przede wszystkim władze Spółki Telewizja Polska S.A nie potrafią albo nie chcą dostrzec istoty problemu, przywołując formułkę, która nie dotyczy skandalicznego aktu agresji przeciw ludziom wierzącym, kulturze chrześcijańskiej i podstawowym normom humanizmu europejskiego.

Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie zechce Pan Prezes na nowo przemyśleć swoją decyzję i zwolnić p. Adama Darskiego z zatrudnienia w programach TVP.

W imieniu zarządu, moderatorów i członków zwyczajnych „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II”
ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk,
przewodniczący zarządu

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DARSKI, NERGAL

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
8°C Czwartek
rano
14°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
11°C Piątek
noc
wiecej »