Abp Galbas wezwał wiernych do modlitwy o pokój

Metropolita warszawski abp Adrian Galbas wezwał wiernych do modlitwy o pokój. Poprosił o ofiarowanie w tej intencji modlitw osobistych, a także o udział w mszy świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwach wielkopostnych.

W sobotę USA i Izrael przeprowadziły naloty na Iran. W odpowiedzi Teheran podjął ataki odwetowe w kilku państwach Bliskiego Wschodu, gdzie Amerykanie mają swoje bazy.

We wtorek metropolita warszawski zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju.

"Dramatyczna sytuacja na świecie wzywa nas do intensywniejszej modlitwy o pokój" - napisał metropolita warszawski abp Adrian Galbas w komunikacie. Poprosił o ofiarowanie w tej intencji modlitw osobistych, a także udziału w Mszy świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwach wielkopostnych.

Papież Leon XIV odniósł się w niedzielę do sytuacji na Bliskim Wschodzie, mówiąc, że stabilności i pokoju nie buduje się wzajemnymi groźbami ani bronią. Apelował o rozsądny i odpowiedzialny dialog. - Śledzę z głębokim zaniepokojeniem to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie i w Iranie w tych dramatycznych godzinach. Stabilności i pokoju nie buduje się wzajemnymi groźbami ani bronią, która sieje zniszczenie, ból i śmierć, lecz tylko poprzez rozsądny, autentyczny i odpowiedzialny dialog - powiedział papież, zwracając się do tysięcy osób przybyłych na Plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański, dzień po rozpoczęciu ataków.

Leon XIV zaznaczył, że "w obliczu tragedii o olbrzymich rozmiarach" apeluje do stron konfliktu o "wzięcie odpowiedzialności moralnej, by zatrzymać spiralę przemocy, zanim stanie się nieodwracalną otchłanią".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
17°C Sobota
wieczór
14°C Niedziela
noc
10°C Niedziela
rano
14°C Niedziela
dzień
wiecej »