Zafałszowanie antropologii człowieka

Problem zafałszowania antropologii człowieka przez ruchy genderowe oraz kwestie końca życia to główne zagadnienia którymi zajmie się w najbliższych miesiącach Zespół Ekspertów Episkopatu ds. Bioetycznych. Podczas piątkowych obrad, które odbyły się w Warszawie pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera zastanawiano się nad programem działań Zespołu na rok 2011-2012.

Biorąc pod uwagę pojawiające się tendencje w życiu społecznym i zagrożenia w życiu publicznym jednym kluczowych tematów najbliższych posiedzeń Zespołu będzie bioetyka zaburzeń rozwoju psychicznego i psychiatrycznego, problemy homoseksualizmu, transwestytyzmu i transseksualizmu – powiedział KAI dr Marcin Królikowski, jeden z członków Zespołu. Jak zaznacza „zagadnieniami te mają ogromny wpływ na tożsamość osoby ludzkiej i jej funkcjonowanie w życiu społecznym”.

Obserwowane obecnie przemiany systemu ocen społecznych w odniesieniu do związków homoseksualnych oraz tendencje przekształcające idee praw człowieka w uprawnienia związane z seksualnością są konsekwencją przemyślanej metody małych kroków – podkreśla dr Królikowski. „W pierwszej kolejności oswaja się ludzi z twarzą osoby homoseksualnej, potem budzi się wrażliwość na jej apel i ostatecznie ma to doprowadzić do budowania legalnych związków homoseksualnych” - zaznacza ekspert zespołu KEP.

"W takiej strategii - podkreśla dr Królikowski – bardzo trudno jest dostrzec, że podejmowane przez ruchy genderowe działania opierają się na innym, myślę że fałszywym ujęciu antropologii człowieka, która zakłada dysponowanie w pełni swoją seksualnością wybierając jej kierunek i kontekst użycia".

Również tożsamość osoby ludzkiej nie jest traktowana jako dar - zauważa członek Zespołu KEP. „Zgodnie z lansowaną dziś antropologią nie zakłada się człowiekiem ma przyrodzoną godność w znaczeniu tożsamości, ale może on korzystać ze wszystkiego i kształtować sposób życia który według niego jest godny” - powiedział dr Marcin Królikowski.

Zespół Ekspertów Episkopatu ds. Bioetycznych w najbliższych miesiącach podejmie także kwestie związane z końcem życia. - Zajmie się kryteriami definiującymi śmierć, kwestią uporczywej terapii, końca życia, a także bioetycznymi problemami związanymi z opieką medyczną nad osobami starszymi.

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych został powołany przez Episkopat 18 czerwca 2008 roku.

Spotkanie odbyło się w siedzibie kurii diecezji warszawsko-praskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
27°C Poniedziałek
noc
22°C Poniedziałek
rano
29°C Poniedziałek
dzień
29°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »