Znane twarze w parlamencie

Gimnastyk Leszek Blanik, b. siatkarze Małgorzata Niemczyk i Andrzej Szewiński to tylko niektóre znane postaci, które znajdą się w parlamencie. Nie powiodło się m.in. aktorkom Annie Chodakowskiej i Katarzynie Łaniewskiej. Wielu czeka jeszcze na oficjalne wyniki.

Do Sejmu wejdzie gimnastyk, mistrz olimpijski, mistrz świata i mistrz Europy Leszek Blanik. Sportowiec walczył o mandat posła w okręgu gdańskim; dostał tam ostatnie miejsce na liście. Według oficjalnych danych z Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku Blanik wejdzie do Sejmu.

Według oficjalnych danych PKW mandat zdobędzie także b. siatkarka Małgorzata Niemczyk (10 358 głosów), która startowała z list PO w okręgu łódzkim.

Kolejny sportowiec, dotychczasowy senator PO, były reprezentant Polski w siatkówce Andrzej Szewiński został wybrany na senatora w okręgu nr 69, obejmującego Częstochowę. Szewiński uzyskał 37 471 głosów.

Platforma na swoje listy skusiła również wieloletniego reprezentanta Polski w piłce nożnej Cezarego Kucharskiego, który ma szansę na mandat. Jak donosiły media, sportowiec chciał mieć 10. miejsce na lubelskiej liście, bo z takim numerem odnosił największe sukcesy na boisku, ostatecznie jednak dostał piątkę. Według danych PKW z 99 proc. obwodów w okręgu lubelskim, z PO do Sejmu jeden z mandatów przypadnie właśnie Kucharskiemu lub posłowi minionej kadencji Wojciechowi Wilkowi.

Według prognoz, na podstawie wszystkich wyników głosowania w okręgu toruńsko-włocławskim, mandat poselski ponownie wywalczył Janusz Dzięcioł (PO). Były komendant straży miejskiej w Świeciu n. Wisłą popularność zdobył w 2001 r., gdy wygrał pierwszą edycję "Big Brothera" nadawanego w TVN. Później, wraz z innymi uczestnikami tego programu, zagrał w filmie komediowym Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz?".

Według nieoficjalnych informacji szansę na mandat poselski ma też były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek". Były funkcjonariusz kandydował z ostatniego miejsca listy PiS w województwie świętokrzyskim.

Szanse na mandat poselski ma też liderka listy Ruch Poparcia Palikota w Krakowie, transseksualistka Anna Grodzka oraz startujący z jedynki listy Ruchu Palikota w okręgu gdyńsko-słupskim działający na rzecz praw do lesbijek, gejów, osób biseksualnych Robert Biedroń.

W szranki wyborcze z list ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego stanął znany bramkarz Jan Tomaszewski, który prawdopodobnie otrzyma mandat poselski.

Nie powiodło się natomiast kandydatowi PSL mistrzowi olimpijskiemu w skoku o tyczce z 1980 r. Władysławowi Kozakiewiczowi. Kozakiewicz, warszawska jedynka PSL, otrzymał tylko 4,6 tys. głosów (0,57 proc.).

PiS wystawiło w stolicy do walki o miejsce w Senacie znaną z serialu "Plebania" aktorkę Katarzynę Łaniewską, która uzyskała 77 020 głosów (32,45 proc.), ale została pokonana przez senator PO Barbarę Borys-Damięcką.

W Senacie nie znajdzie się też aktorka Anna Chodakowska - bezpartyjna kandydatka zgłoszona przez PiS - otrzymała 57 tys. głosów, która przegrała walkę o głosy z senatorem Markiem Rockim (PO).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
13°C Środa
rano
17°C Środa
dzień
18°C Środa
wieczór
15°C Czwartek
noc
wiecej »