Ponad stu włoskich parlamentarzystów, wywodzących się z różnych partii politycznych, wzięło udział w środę w mszy przy grobie Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. Mszę odprawił kapelan włoskiej Izby Deputowanych, ksiądz Lorenzo Leuzzi.
W kazaniu kapelan zachęcał parlamentarzystów, by brali przykład z odwagi polskiego papieża oraz do tego, by tak jak on mieli w sercu "los i dobro ludzkości".
Jan Paweł II "poświęcił całe swe życie, zarówno wtedy, gdy miał siłę fizyczną, jak i wtedy, gdy cierpiał, ofiarując je Bogu" - mówił włoski ksiądz. "Dzisiaj, razem , zgodnie z odpowiedzialnością jaka na każdym spoczywa, możemy prosić Jana Pawła II o odwagę" - podkreślił ks. Leuzzi.
W mszy uczestniczyli niektórzy członkowie rządu premiera Silvio Berlusconiego, między innymi minister sprawiedliwości Angelino Alfano.
... a państwa NATO powinny zestrzeliwać naruszające ich przestrzeń powietrzną samoloty.
... ogłosił premier Donald Tusk. Jeśli zajdzie potrzeba rząd ponownie je zamknie.
Śledczy ONZ przeprowadzili rozmowy z 216 cywilami zwolnionymi od czerwca 2023 r.
Izrael osiąga skutek odmienny od zamierzonego. Czy to nagroda dla Hamasu?