Były prezydent Tajwanu Czen Szuej-bien (ang. Chen Shui-bian) został w piątek uznany za winnego sprzeniewierzenia funduszy państwowych i skazany na dożywotnie więzienie. Orzeczenie wydał sąd okręgowy Tajpej, kończąc tym samym trwający ponad trzy lata skomplikowany proces, w którym oskarżonymi byli też członkowie najbliższej rodziny byłego prezydenta.
Niemiecka prasa ostrożnie komentuje w piątek decyzję amerykańskiego koncernu General Motors o sprzedaży Opla konsorcjum kanadyjskiej Magny i rosyjskiego Sbierbanku. Dzienniki zauważają, że zapadła ona na krótko przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech.
Polski górnik zginął w czwartek wieczorem w kopalni w czeskich północnych Morawach - podała w piątek agencja CTK. Trzech innych górników zostało rannych. Do wypadku doszło w kopalni Dul Karvina w zagłębiu ostrawsko-karwińskim.
Ropa naftowa drożeje w piątek, piątą sesję z rzędu. To reakcja na słabe notowania dolara, który jest najtańszy od 9 miesięcy wobec euro - podają maklerzy.
Władze federalne zaleciły policji wzmożenie czujności przed przypadającą w piątek 8 rocznicą ataków terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton z 11 września 2001 r.
Pakistańskie siły bezpieczeństwa zatrzymały rzecznika talibów w dolinie Swat oraz czterech dowódców talibskich - podano w piątek w Islamabadzie.
Z rzeki w północno-wschodnim Nepalu wydobyto dwadzieścia ciał ofiar czwartkowego wypadku autobusu. Jedenaście osób nadal uznaje się za zaginione.
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton podkreśliła wczoraj, iż Stany Zjednoczone i Chiny muszą ponosić wspólną odpowiedzialność za rozwiązywanie najpoważniejszych problemów świata.
St. szer. Piotr Marciniak z 6. Brygady Desantowo-Szturmowej zginął w wyniku wymiany ognia, do której doszło w czwartek w dystrykcie Andar w Afganistanie. Czterech żołnierzy jest rannych - poinformował rzecznik kontyngentu mjr Marcin Gil.
„W obronie życia, kobiety i macierzyństwa”. Pod takim hasłem w Madrycie odbędzie się 17 października manifestacja przeciwko rządowej ustawie o aborcji. Zwołało ją ponad 40 hiszpańskich stowarzyszeń prorodzinnych i pro-life (m. in. Hiszpańskie Forum Rodziny, Concapa, RedMadre i platforma HazteOír).