Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Tunezyjski Kwartet na rzecz Dialogu Narodowego został laureatem tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla za "wkład w budowanie pluralistycznej demokracji w Tunezji po jaśminowej rewolucji z 2011 r." - ogłosił w piątek Norweski Komitet Noblowski.
Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Zeid Ra'ad Al-Husajn zaapelował w poniedziałek do krajów europejskich, by korzystając z fali społecznego współczucia dla uchodźców, "rozszerzyły kanały regularnej migracji i przesiedleń".
Polska Akcja Humanitarna apeluje o pomoc dla Syrii. Jak podaje, wsparcia potrzebuje 12,2 mln osób, bo trwający od ponad 4 lat konflikt zbrojny doprowadził do destabilizacji politycznej i gospodarczej. Ponad 11 mln Syryjczyków zmuszonych zostało do porzucenia domów.
W Polsce nie dostrzega się problemów osób zajmujących się usługami seksualnymi - ocenia wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka. Z kolei Amnesty International przekonuje, że osoby prostytuujące się powinny mieć zapewnione m.in. wsparcie socjalne.
Amnesty International przyjęła we wtorek na zgromadzeniu generalnym kontrowersyjny wniosek ws. depenalizacji prostytucji, odrzucając zastrzeżenia organizacji kobiecych uważających go za równoznaczny z legalizacją sutenerstwa i prowadzenia domów publicznych.
W Pakistanie stracono we wtorek Shafqata Hussaina, skazanego za zabójstwo dziecka w 2004 roku. Egzekucja wywołała międzynarodowy sprzeciw, gdy adwokaci skazanego podali, że został aresztowany, kiedy był nieletni, a przyznanie się do winy wymuszono torturami.
W Uzbekistanie zakazano noszenia strojów religijnych, w Kirgistanie kontroluje się kazania imamów, w Tadżykistanie otwarcie walczy z islamistami, a Turkmenistan zamyka się na obce społeczności; walka byłych republik ZSRR z islamem może rodzić bunt społeczny.
38-letni Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, został wybrany przez Sejm na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeśli wybór Bodnara na RPO zatwierdzi jeszcze Senat, zastąpi on Irenę Lipowicz. Podczas głosowania w PO obowiązywała dyscyplina partyjna.
Sąd w Wielkiej Brytanii potwierdził, że agencja wywiadu elektronicznego tego kraju (GCHQ) szpiegowała organizację obrony praw człowieka Amnesty International (AI) - poinformowała sama AI, wyrażając oburzenie tą sprawą.
Przestrzegał włoskich sędziów przed nadużywaniem pojęcia "praw człowieka".