Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
14 Listopada 2021
Ten dylemat przeżywał zapewne każdy z dorosłych chrześcijan przynajmniej raz w życiu: dać jałmużnę czy jej nie dać komuś, kto o nią prosi?
więcej »
11.11.2021 00:00
Myśl wyrachowana: Człowiek musi otrzymać wieniec na tamtym świecie, a nie na tym. »
14.11.2021 00:00
Choć nie wprost, apostoł stara się nam odpowiedzieć na pytanie, czy chrześcijanin powinien sam wymierzać sobie sprawiedliwość i regulować z innymi rachunki. »
Kiedy niezadowolona mniejszość obywateli może stać się istotnie groźna dla całości Rzeczpospolitej? »
Pozyskiwanie energii z bałtyckiego wiatru to przyszłość polskiej energetyki. Inwestycje w branży offshore to również szansa dla gospodarki, także tej lokalnej. »
16.11.2021 00:00
Chciał on koniecznie zobaczyć. Łk 19,3 »
„Tylko Jego imię zawiera Obecność, którą oznacza” – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Imię „Jezus” zawiera Obecność. Wypowiadając je, zanurzamy się w niej. „Uderz twego przeciwnika imieniem Jezusa; na ziemi, w niebie nie uświadczysz bowiem równie potężnej broni” – przypominał opat klasztoru na Synaju, święty Jan Klimak. Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje. (Ps 16,8) »
Ten dylemat przeżywał zapewne każdy z dorosłych chrześcijan przynajmniej raz w życiu: dać jałmużnę czy jej nie dać komuś, kto o nią prosi? »
19.11.2021 06:50
Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Łk 19,45 »
Michał jest jednym z trzech archaniołów znanych z Biblii. Dwaj pozostali to Rafał z Księgi Tobiasza i Gabriel, o którym czytamy w Ewangelii według św. Łukasza. Znaczenie imienia Michał rozpoczyna hebrajski znaczeniowy człon mi – który jest pytajnikiem „kto?”. »
15.11.2021 00:45
Ulituj się nade mną. Łk 18,38 »
Wierność przymierzu. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.
Pomoc duszpasterska, przygotowana przez Dykasterię ds. Ewangelizacji, na VI Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona w Kościele 26 stycznia 2025 r.
Maria Sołowiej
Jak to właściwie jest? Może ci się przewidziało. Hej, rozchmurz się. Nie filozofuj.
Beata Zajączkowska
Jeevodaya jest najstarszym wciąż działającym ośrodkiem rehabilitacji trędowatych w Indiach stworzonym przez Polaków, przez nich wciąż prowadzonym i utrzymywanym.
Andrzej Macura
Modlimy się o jedność chrześcijan. I co?
Na zakończenie tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, podczas nieszporów w Bazylice św. Pawła za Murami, Papież zaapelował o wspólną datę obchodzenia świąt Wielkanocnych przez wszystkich chrześcijan. Zaznaczył, że Kościół katolicki jest gotowy zaakceptować datę, którą wszyscy by chcieli przyjąć. Dodał, że byłaby to „data jedności”.
Duszący smog, upał i niszczycielskie powodzie: kryzys klimatyczny wpływa również na edukację milionów dzieci. Według analizy UNICEF, zmiany klimatyczne wpływają na edukację prawie ćwierć miliarda dzieci i młodych ludzi. W ubiegłym roku prawie 242 miliony dzieci w 85 krajach opuściło szkołę z powodu ekstremalnych zjawisk pogodowych, poinformował Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci.
Rozbroić przekaz medialny!
Dochodzeniem KE, objęte są także Meta - właściciel m.in. Facebooka i Instagrama oraz Bytedance, zarządzający TikTokiem.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
To umowa dla 17 krajów, w tym Polski.
Starajcie się używać przekazu, który potrafiłby uleczyć rany naszego człowieczeństwa, który buduje mosty i przenika widzialne i niewidzialne mury naszych czasów - apeluje Papież Franciszek w zaprezentowanym dziś orędziu na LIX Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Teraz czas senat, potem prezydenta.
Możemy się uczyć od osób, dla których ekumenia jest nie tylko pracą, ale jest pasją. Pasją życia! Jest spełnianiem wielkiego marzenia Boga – mówił abp Galbas podczas centralnego nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelickim św. Trójcy w Warszawie. W czwartek przypadła 25. rocznica podpisania przez Kościoły w naszym kraju „Deklaracji o wzajemnym uznaniu chrztu”.
Decyzję w tej sprawie podjęła Stolica Apostolska.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.