40-lecie Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta jest czasem podsumowań, podziękowań, ale skłania także do podjęcia nowych wyzwań. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu pracownicy z całej Polski obchodzili jubileusz.
Powinien jak ognia unikać takich stwierdzeń do dziecka jak: "idź stąd", "nie mam dla ciebie czasu", "nie stać cię na więcej?", "nie przeszkadzaj mi", "tylko czwórka? Twój brat sobie lepiej radził".
We Wrocławiu przywracają należną pamięć społeczną kolejarzom, którzy w październiku 1980 roku podjęli głodowy protest przeciwko władzy komunistycznej. 41. rocznica tego wydarzenia zebrała świadków historii i środowisko kolejarskie z całej Polski.
Łukasz Rataj wyruszył sprzed drzwi kościoła pw. św. Augustyna we Wrocławiu i stanął przed drzwiami katedry św. Jakuba w Santiago de Compostela. 27-latek przejechał pół Europy na dwóch kółkach z tylko jednym towarzyszem.
Pierwszy Powszechny Spis Ludności Rzeczypospolitej Polskiej wykazał, że w 1921 roku aż 19 mln Polaków mieszkało na wsi. Prawie wszyscy z nich zajmowali się rolnictwem. Dla porównania – dzisiaj 60 proc. ludności kraju mieszka w miastach.
Już po raz 24. przez Wrocław przeszła procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. - Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości - mówił ks. Arkadiusz Krziżok.
Sybiracy 17 września kierują swoje myśli do rodziców i krewnych. To ich wiara, patriotyzm, miłość do dzieci i przekonanie o odrodzeniu się Polski ocaliły życie będących wśród nas zesłańców. Niech nigdy ofiara ich życia nie zostanie zapomniana.
Grają w piłkę, żeglują, jeżdżą na nartach i konno. Chodzą po górach latem i zimą. A czasem potrafią zrobić naprawdę wielki dym. Zapytaliśmy o nich ks. Stanisława Jóźwiaka, proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu.
W dzień odpustu w parafii pw. Narodzenia NMP wierni oddali się w opiekę Maryi. Akt ten ma szczególny charakter, ponieważ wiąże się z niezwykłą historią.
Przez ponad dwa miesiące siedziała w trzech białoruskich więzieniach za… przeprowadzenie lekcji o żołnierzach wyklętych. W dusznej i wilgotnej celi przedmiotami na wagę złota okazały się Biblia oraz modlitewnik do św. Rity.