Wiara katolicka nie jest traktowana przez Polaków jako najważniejszy wyznacznik polskości a patriotyzm przejawia się ich zdaniem bardziej w dbałości o język ojczysty czy okazywaniu szacunku fladze i godłu niż w trosce o wychowanie religijne dzieci - to niektóre wnioski z badania "Czy i jak identyfikujemy się dziś z Polską?" przeprowadzonego przez Laboratorium Poznania Politycznego Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
Wspólnotę tworzy pamięć i piękno. Nasi poprzednicy uważali, że Polska tego nie potrzebuje; że nie potrzebuje mieć Muzeum Historii Polski - powiedział w środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński na antenie TVP Info.
64 proc. badanych oceniło negatywnie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie przychodzą na rozprawy; ich postawę popiera 11 proc. ankietowanych - wynika z opublikowanego w środę sondażu Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Choć prawie 89 proc. Polaków deklaruje, że wie, jak chronić swoje dane osobowe, to tylko 60 proc. zna konsekwencje ich wycieku i trafienia w ręce cyberprzestępców - wynika z badania serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów.
30 proc. ankietowanych uważa się za zwolenników obecnego rządu, zaś 46 proc. za jego przeciwników; 32 proc. respondentów jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, zaś 56 proc. badanych wyraziło przeciwne zdanie - wynika z majowego sondażu CBOS.
Głównym przesłaniem kampanii Rodzina Roku jest zauważenie i wsparcie małżeństwa oraz rodziny. Organizatorzy projektu chcą podkreślić, że to rodzina jest najlepszym środowiskiem opiekuńczo-wychowawczym dla młodego pokolenia.
Na osiedlu Chruślice w Nowym Sączu we wtorek pojawił się niedźwiedź. Z tego powodu został powołany sztab kryzysowy, a prezydent miasta Ludomir Handzel zaapelował do mieszkańców, aby pozostali w domach.
18 czerwca, ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. To kolejna edycja tego afirmującego życie i rodzinę wydarzenia, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Dzieci przyszłością Polski”.
Dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych potrzebują warunków do harmonijnego rozwoju, które może zapewnić rodzinna piecza zastępcza; upraszczamy procedury mające służyć jej rozwojowi - wskazuje minister rodziny Marlena Maląg. We wtorek obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 i skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.