Przed politycznymi problemami podczas wizyty papieża Benedykta XVI w Ziemi Świętej ostrzegł melchicki arcybiskup Galilei, Elias Chacour. W wywiadzie dla niemieckiej agencji KNA arcybiskup Akki powiedział 13 lutego w Berlinie, że każde słowo i każdy gest papieża będą interpretowane politycznie.
„Nie przychodzę jako ktoś egzotyczny, ale stawiam na swoje siły i proszę o współpracę" - powiedział ks. Gerhard Maria Wagner, desygnowany na biskupa pomocniczego Linzu. Nominacja kapłana, znanego z kontrowersyjnych poglądów, spotkała się z ostrą krytyką katolików nie tylko w diecezji, w której biskup- nominat był proboszczem jednej z parafii, ale też w całej Austrii.
Student jednego z collegów w Los Angeles pozwał uczelnię do sądu po tym jak jeden z jej profesorów przerwał jego referat na temat religii, nazywając go "faszystowskim draniem" i zasugerował, by "zapytał Boga, jaki stopień otrzymał".
Laureatem nagrody jury ekumenicznego 59. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale został duński film „Little Soldier" ("Mały żołnierz").
W Nigerii Kościół szybko wzrasta liczebnie i jest tam dużo powołań kapłańskich czy zakonnych. Ta ekspansja wymaga stałej formacji głosicieli Ewangelii, by móc pogłębiać wiarę wszystkich należących do Kościoła - wskazał Benedykt XVI nigeryjskim biskupom przybyłym z wizytą ad limina Apostolorum.
Prezydent Bułgarii Gieorgij Pyrwanow oświadczył, że decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, w sprawie wytoczonej Bułgarskiemu Kościołowi Prawosławnemu nie jest zobowiązująca dla państwa bułgarskiego - informuje strona "pravoslavie.bg", a za nią prawosławny serwis www.cerkiew.pl.
"Prawosławni chrześcijanie podlegają prześladowaniom w Ziemi Świętej" - oświadczył prawosławny metropolita południowego Libanu, Tyru i Sydonu, Eliasz. Sprawę polskiemu czytelnikowi przedstawia prawosławny serwis www.cerkiew.pl
Izba niższa parlamentu stanowego Dakoty Północnej przyjęła ustawę zobowiązującą kobiety w ciąży do poddania się badaniu USG, zanim zdecydują się na aborcję - donosi Nasz Dziennik.
W szkole średniej w Wiedniu nauczyciel islamu rozdał uczniom listę firm i zabronił kupować ich produktów, gdyż są to firmy żydowskie - donosi "Gazeta Wyborcza". Na liście znajdowały się m.in. Coca Cola, McDonalds, Pizza Hut, kawiarnie Starbucks, Hugo Boss, Levis czy Tommy Hilfiger.
Księża z diecezji w Linzu nie chcą współpracować z biskupem, którego dwa tygodnie temu mianował papież Benedykt XVI - donosi "Gazeta Wyborcza".