Komisja Spraw Doktrynalnych przy episkopacie USA ponownie orzekła, że książka znanej feministycznej teolożki s. Elizabeth Johnson „Poszukiwanie Boga żywego” nie jest zgodna z nauczaniem Kościoła i zawiera błędy doktrynalne. Jej przewodniczący, kard. Donald Wuerl uznał, że zakonnica nie odpowiedziała na zaproszenie do dialogu w tej sprawie.
Zaprzecza temu s. Johnson, stwierdzając na jednym z portali internetowych, że biskupi nie wzięli w ogóle pod uwagę przesłanego do nich w czerwcu br. 38-stronicowego dokumenty broniącego tez zawartych w krytykowanej pracy teologicznej z 2007 roku. Zarzuciła komisji błędną interpretację zawartych w jej książce przemyśleń. Po raz pierwszy komisja jednoznacznie potępiła książkę profesor z Uniwersytetu Fordham 30 marca tego roku.
70-letnia józefitka, była szefowa Katolickiego Towarzystwa Teologicznego Ameryki (CTSA) zasłynęła na całym świecie z książki wydanej w 1992 roku, „She Who Is: the Mystery of God in Feminist Theological Discourse” (Ona, która jest: tajemnica Boga w feministycznym dyskursie teologicznym”).
Praca poświęcona była analizie doktryny Trójjedynego Boga z feministycznego punktu widzenia. Już w tej książce zakonnica zaproponowała zastąpienie tradycyjnego mówienia o Bogu językiem bardziej „kobiecym”.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.