Parlamentarzyści będą chronić życie

Zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, w którym pracować będą posłowie i senatorowie różnych klubów, jednak głównie Prawa i Sprawiedliwości – poinformował KAI poseł Artur Górski (PiS).

Zdaniem posła Górskiego, spór światopoglądowy „między lewicą a prawicą, między ateistami i agnostykami a ludźmi wierzącymi” został już w tej kadencji rozpoczęty poprzez wojnę o krzyż w Sejmie. - Nie da się go uniknąć, ale trzeba go właściwie skanalizować. Po pierwsze nie wolno ulegać pewnym prowokacjom, które niewątpliwie będą miały miejsce. Po drugie trzeba wychodzić z pozytywnymi inicjatywami ustaw – powiedział Górski w rozmowie z KAI.

Jego zdaniem istotne będzie przede wszystkim podjęcie próby ustawowego wzmocnienia ochrony życia poczętego. – Jesteśmy do tego jako posłowie moralnie zobowiązani. Szczególnie ci z nas, którzy przyjęli certyfikat kandydata przyjaznego życiu i rodzinie i deklarują takie działania w tej kadencji Sejmu – dodał.

W opinii Górskiego, należy się też zająć „duchowym i materialnym wzmocnieniem rodziny”. Mają to być działania, które będą „chroniły rodzinę przed dalszym moralnym rozkładem” oraz wzmocnią ją ekonomicznie. W tym celu potrzebne są rozwiązania zgodne z hasłem „Mniejsze podatki dla ojca i matki”, znane z marszów obrońców życia.

Górski poinformował, że niezależnie od inicjatyw, które będą wychodziły z klubu Prawa i Sprawiedliwości zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, który ma kontynuować prace zespołu kierowanego w poprzedniej kadencji przez posła Jana Dziedziczaka (PiS).

- Będę chciał zaproponować, by przewodniczył także temu zespołowi. Tamten powstał z potrzeby wsparcia obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia ludzkiego, ten wykracza poza te kwestie. Będziemy się starali nie tylko bronić w przepisach prawa i dawać świadectwo obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, ale także zajmiemy się duchową i materialną kondycją polskich rodzin – wyjaśnił Górski. – Takie działania będą podejmowane niezależnie od tego, czy kwestiami tymi będzie się zajmować lewa strona – dodał.

„Jako katolicy musimy wychodzić z inicjatywami w życiu publicznym, ale też jeśli będą się pojawiać inicjatywy wrogie życiu ludzkiemu i rodzinie to będziemy się starali występować przeciwko nim i w Sejmie bronić wartości chrześcijańskich” – stwierdził Górski.

W opinii Górskiego, należy „przynajmniej przedstawicieli innych klubów – Platformy i PSL - pozyskać do prac w zespole”, jednak nie ma on wątpliwości, że „ze względu na przyznawanie się do pewnych wartości światopoglądowych będzie on zdominowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości”. – Po prostu w tym klubie jest najwięcej posłów, którzy chcą pewnych wartości bronić – dodał.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
18°C Niedziela
rano
20°C Niedziela
dzień
19°C Niedziela
wieczór
16°C Poniedziałek
noc
wiecej »