Zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, w którym pracować będą posłowie i senatorowie różnych klubów, jednak głównie Prawa i Sprawiedliwości – poinformował KAI poseł Artur Górski (PiS).
Zdaniem posła Górskiego, spór światopoglądowy „między lewicą a prawicą, między ateistami i agnostykami a ludźmi wierzącymi” został już w tej kadencji rozpoczęty poprzez wojnę o krzyż w Sejmie. - Nie da się go uniknąć, ale trzeba go właściwie skanalizować. Po pierwsze nie wolno ulegać pewnym prowokacjom, które niewątpliwie będą miały miejsce. Po drugie trzeba wychodzić z pozytywnymi inicjatywami ustaw – powiedział Górski w rozmowie z KAI.
Jego zdaniem istotne będzie przede wszystkim podjęcie próby ustawowego wzmocnienia ochrony życia poczętego. – Jesteśmy do tego jako posłowie moralnie zobowiązani. Szczególnie ci z nas, którzy przyjęli certyfikat kandydata przyjaznego życiu i rodzinie i deklarują takie działania w tej kadencji Sejmu – dodał.
W opinii Górskiego, należy się też zająć „duchowym i materialnym wzmocnieniem rodziny”. Mają to być działania, które będą „chroniły rodzinę przed dalszym moralnym rozkładem” oraz wzmocnią ją ekonomicznie. W tym celu potrzebne są rozwiązania zgodne z hasłem „Mniejsze podatki dla ojca i matki”, znane z marszów obrońców życia.
Górski poinformował, że niezależnie od inicjatyw, które będą wychodziły z klubu Prawa i Sprawiedliwości zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, który ma kontynuować prace zespołu kierowanego w poprzedniej kadencji przez posła Jana Dziedziczaka (PiS).
- Będę chciał zaproponować, by przewodniczył także temu zespołowi. Tamten powstał z potrzeby wsparcia obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia ludzkiego, ten wykracza poza te kwestie. Będziemy się starali nie tylko bronić w przepisach prawa i dawać świadectwo obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, ale także zajmiemy się duchową i materialną kondycją polskich rodzin – wyjaśnił Górski. – Takie działania będą podejmowane niezależnie od tego, czy kwestiami tymi będzie się zajmować lewa strona – dodał.
„Jako katolicy musimy wychodzić z inicjatywami w życiu publicznym, ale też jeśli będą się pojawiać inicjatywy wrogie życiu ludzkiemu i rodzinie to będziemy się starali występować przeciwko nim i w Sejmie bronić wartości chrześcijańskich” – stwierdził Górski.
W opinii Górskiego, należy „przynajmniej przedstawicieli innych klubów – Platformy i PSL - pozyskać do prac w zespole”, jednak nie ma on wątpliwości, że „ze względu na przyznawanie się do pewnych wartości światopoglądowych będzie on zdominowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości”. – Po prostu w tym klubie jest najwięcej posłów, którzy chcą pewnych wartości bronić – dodał.
Tylko prokuratura w Hajnówce skierowała do sądów ponad 80 aktów oskarżenia.
W związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.