Meksyk i Kuba na papieskim szlaku

Papież będzie w Ameryce Łacińskiej od 23 do 28 marca.

Poinformowały o tym episkopaty Meksyku i Kuby.

Benedykt XVI odwiedzi Meksyk na zaproszenie tamtejszego rządu i episkopatu. „Po szczegółowym studium przeprowadzonym przez odpowiedzialnych za podróże papieskie razem z władzami federalnymi Meksyku i stanowymi Guanajuato Ojciec Święty zatwierdził program” – czytamy w komunikacie meksykańskich biskupów.

23 marca wieczorem Papież przyleci do León w stanie Guanajuato, gdzie w ciągu całego pobytu w tym kraju będzie nocował w klasztorze sióstr przy kolegium Miraflores. Następnego dnia w mieście Guanajuato, stolicy stanu o tej samej nazwie, spotka się z wiernymi i władzami Meksyku. 25 marca, w V Niedzielę Wielkiego Postu, przewodniczyć będzie w pobliskim Silao Mszy z udziałem delegatów wszystkich 91 meksykańskich diecezji. Miasto leży u stóp góry Cerro del Cubilete z monumentalnym posągiem Chrystusa Króla. Jeszcze tego samego dnia Benedykt XVI spotka się w katedrze w León z biskupami Meksyku i przedstawicielami wszystkich episkopatów Ameryki Łacińskiej. Następnego dnia odleci na Kubę.

W Meksyku Papież będzie w trzech miastach stanu Guanajuato, położonego w samym centrum tego kraju, na wysokościach nieco poniżej 2 tys. m n.p.m., czyli kilkaset metrów mniej niż stolica kraju. Natomiast na Kubie odwiedzi dwa główne miasta. Jak czytamy w komunikacie kubańskich biskupów, Ojciec Święty, zaproszony przez prezydenta Raúla Castro i episkopat, zatwierdził program. Przedstawili mu go odpowiedzialni za podróże papieskie po odwiedzeniu kraju i spotkaniach przygotowawczych z kubańskimi władzami i biskupami.

26 marca Benedykt XVI wyląduje w położonym na wschodnim krańcu wyspy Santiago de Cuba, gdzie oficjalnie powitają go głowa państwa i episkopat. Pod wieczór przewodniczyć tam będzie na placu Rewolucji Antonio Maceo, XIX-wiecznego bojownika o niepodległość, Mszy uroczystości Zwiastowania Pańskiego, po czym uda się na nocleg do domu dla księży w El Cobre. Następnego dnia, po odwiedzeniu tamtejszego sanktuarium Panny Miłosierdzia, patronki Kuby, odleci do stołecznej Hawany, gdzie będzie nocował w nuncjaturze, w której też spotka się z całym episkopatem. Wcześniej zostanie przyjęty przez prezydenta. 28 marca, w dniu odlotu, na hawańskim placu Rewolucji XIX-wiecznego działacza niepodległościowego José Martí Papież przewodniczyć będzie Mszy świętej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
10°C Niedziela
noc
8°C Niedziela
rano
12°C Niedziela
dzień
12°C Niedziela
wieczór
wiecej »