Abp Michalik: Kościół na was liczy

Kościół na was liczy. Jan Paweł II, Benedykt XVI, wszyscy na was liczymy - mówił w sobotę do młodzieży w kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie abp Józef Michalik

Abp Józef Michalik   Jakub Szymczuk /GN Abp Józef Michalik
Przewodniczący Episkopatu Polski przewodniczył tam nabożeństwu adoracji krzyża w czasie odbywającego się Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Hasło tegorocznego Spotkania to: „Radośni, bo Kościół naszym domem”.

Abp Michalik zachęcał do ciągłego i wytrwałego poszukiwania Jezusa oraz pokonywania swoich grzechów. Stwierdził też, że młodych stać na wiele dobrego.

Metropolita przemyski pochwalił polską młodzież, która najliczniej w całej Europie włączyła się w internetową akcję „Tak dla Benedykta”. Przez pierwsze dwa tygodnie wsparło ją ponad 14 tysięcy Polaków.Nabożeństwa zatytułowane „Dom naznaczony krzyżem” odbyły się w czterech kościołach. Oprócz metropolity przemyskiego przewodniczyli im biskupi: Adam Szal i Marian Rojek z Przemyśla oraz Edward Białogłowski z Rzeszowa.

WIĘCEJ:
Drugiego dnia Spotkania Młodych uczestnicy wzięli także udział w spotkaniach w grupach oraz programie z cyklu „Dumni z Ewangelii”.

Punktem kulminacyjnym Spotkania Młodych będzie dziś (1 kwietnia) Msza św. na Rynku. Poprzedzi ją obrzęd poświęcenia palm i procesja z palmami, która rozpocznie się o 11.00. W Eucharystii wezmą udział m.in. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP i metropolita przemyski oraz bp Marian Buczek, pochodzący z okolic Łańcuta ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.

Tegorocznym znakiem misji, który otrzyma każdy uczestnik Spotkania będzie brelok „Nie wstydzę się Jezusa”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  13°C Sobota
  rano
  22°C Sobota
  dzień
  23°C Sobota
  wieczór
  19°C Niedziela
  noc
  wiecej »