Poezja nad jeziorem

W pięknym otoczeniu mazurskich jezior znów będziemy słuchać poezji

„Pisz i Śpiewaj Poezję” – taką nazwę nosi festiwal odbywający się w Piszu już po raz dziewiąty. – Udało nam się stworzyć niespotykaną w naszym kraju formułę – mówi Wojciech Kass, współorganizator i konsultant artystyczny festiwalu. – Przyjeżdżają do nas laureaci najważniejszych konkursów poetyckich i poezji śpiewanej, które odbyły się w Polsce w poprzednim roku.

– Pisz zaistniał wiele lat temu na literackiej mapie kraju jako miejsce sprzyjające debiutantom. To dla nich organizowane są warsztaty literackie i Turniej Jednego Wiersza o Srebrną Monetę Gałczyńskiego – podkreśla Wojciech Kudyba, który już po raz czwarty znalazł się w gronie prowadzących warsztaty. W tym roku odbędzie się również spotkanie autorskie wokół jego książki „Wiersze wobec Innego”.

Oprócz poetyckiej „czeladzi” i laureatów konkursów nie może w Piszu oczywiście zabraknąć gwiazd. Ale – jak mówi Wojciech Kass – hierarchia wykonawców traci tu ważność. – Wszyscy jesteśmy artystyczną rodziną – podkreśla organizator. W tym roku tę rodzinę zasilą Anna Maria Jopek, której koncert przewidziany został na ostatni wieczór, oraz Hanna Banaszak, która wystąpi w nietypowej dla siebie roli – recytatorki wierszy Wisławy Szymborskiej. Od 19 do 21 kwietnia w Piszu zapowiada się poetycka uczta.

«« | « | 1 | » | »»
 • kIsfpWKkHHllMyKUeI
  30.04.2012 12:31
  - bardzo scnzmaa przygrywka, też czuję niedosyt klatek, ale jak to mf3wią: mniej znaczy więcej i ostatnio podobną wyznaję zasadę :), a o miejscu takim tylko pomarzyć
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  -5°C Wtorek
  rano
  wiecej »