W kwietniu nowe połączenia z wrocławskiego lotniska uruchomiła linia lotnicza OLT Express. Pierwszym testem przewoźnika jest wielkanocny weekend. Przewoźnik uruchamia połączenia z Gdańskiem, Warszawą, Krakowem, Poznaniem, Szczecinem i Reszowem.
Jak poinformowała PAP Aleksandra Palus z wrocławskiego lotniska regularne loty polskiej linii OLT Express już ruszyły. Od poniedziałku z wrocławskiego lotniska latają samoloty do Gdańska, a od połowy kwietnia zostaną uruchomione połączenia do Poznania i Krakowa, od 14 maja wrocławianie będą mogli polecieć do Szczecina, a 2 dni później także do Rzeszowa. Natomiast od maja będą uruchomione dodatkowe loty do Warszawy
"Już pierwsze dni funkcjonowania OLT Express we Wrocławiu okazały się sukcesem. Ta tendencja powinna się utrzymać. Przed nami długi weekend majowy, a później piłkarskie mistrzostwa, a więc czas wzmożonego ruchu w komunikacji krajowej" - mówił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Dodał, że Wrocław ma szansę stać się drugim po Gdańsku najważniejszym regionalnym portem dla OLT Express.
Według Palus najbliższą okazją do przetestowania oferty nowego, regionalnego przewoźnika będzie Wielkanoc. "OLT może być interesującą alternatywą dla osób, które dotychczas wybierały długie i mało komfortowe podróżowanie pociągiem czy samochodem. Zwłaszcza, że ceny biletów są naprawdę atrakcyjne" - mówił Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.
Wyliczył, że podróż pociągiem z Wrocławia do Warszawy zajmuje ponad 6 godzin. Natomiast lot do stolicy trwa jedynie 45 min., a bilet jest droższy jedynie o 8 zł. Osoby, które ukończyły 60 lat i studenci mają nawet 50 proc. zniżki.
Linie OLT Express powstały w 2011 r. w wyniku przejęcia przez Amber Gold, strategicznego inwestora, dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair oraz Yes Airways. Przewoźnik oferuje dwadzieścia cztery połączenia między dziewięcioma największymi miastami w Polsce.
Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu autostradowej obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko m.in. od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4.
Rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 r. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane do transportu klientów biur podróży.
11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.