Reklama

GN: Oaza. Lubię to

Pomimo że niektórzy przed laty uważali, iż oaza się przeżyła, Ruch Światło-Życie jest obecny na wszystkich kontynentach, a oazowicze są zaangażowani w ogromne projekty ewangelizacyjne.

Reklama

Liczba osób wyjeżdżających na oazy utrzymuje się od kilku lat na stałym poziomie (ok. 45 tys.). Gdy w 2007 r. pracownia analiz socjologicznych przeprowadziła badania, okazało się, że przez oazy przewinęło się 2 miliony Polaków. W latach 80. oaza kojarzyła się przede wszystkim z grupką rozśpiewanej młodzież, dzisiaj pierwsze skojarzenie to rodzina. Moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adam Wodarczyk, stwierdził: „Owoce Ruchu objawiły się w ogromnej ilości powołań czy małżeństw. Nie mam wątpliwości, że to bardzo dobre dzieło”.

Poza tym w numerze:

 

Medialny strateg [Beata Zajączkowska]

Advisor sekretariatu stanu ds. środków przekazu – tak dość tajemniczo brzmi oficjalna nazwa nowego stanowiska utworzonego w Watykanie i powierzonego Gregowi Burke’owi. Kryje ona w sobie historyczną jak na Watykan decyzję o konieczności posiadania człowieka, który nie tylko będzie „dawał twarz” w mediach, ale, co ważniejsze, wypracuje strategię i politykę komunikacyjną Stolicy Apostolskiej. Sylwetkę Grega Burke’a oraz powody utworzenia powierzonego mu stanowiska przedstawia korespondentka Radia Watykańskiego, Beata Zajączkowska.

 

Na kłopoty Małgośka [Marcin Jakimowicz]

Św. Rita jest jedną z najbardziej popularnych świętych. Posłuszna woli rodziców w wieku 12 lat wyszła za mąż, a po śmierci męża i dwóch synów wstąpiła do klasztoru augustianek. Nie pozostały po niej żadne notatki, zapiski, hymny, nie reformowała zgromadzenia. Św. Rita całkowicie przylgnęła do Jezusa. Otrzymała stygmat, który wydzielał odrażającą woń. Po śmierci za jej wstawiennictwem zaczęło dziać się mnóstwo cudów, a jej kult rozprzestrzenił się na całą Italię. Jej ciało pozostało do dziś w niezniszczonym stanie. Mieszkańcy Cascii twierdzą, że gdy ma się zdarzyć kolejny cud, ciało zaczyna pachnieć różami.

 

Uczcie się na... moich błędach [Agata Puścikowska]

- Nie wolno samemu sobie do końca ufać, wierzyć we własne siły i ogólną doskonałość. Myślę zresztą, że padłam ofiarą pewnego rodzaju pychy: „ja chodzę do Kościoła, brzydzę się nieprawości, jestem lepsza od innych, mnie to nigdy dotyczyć nie będzie”. Moja plastikowa aureolka jaśniała pełnym blaskiem. Aż się nagle wypaliła… - mówi Dominika Figurska w rozmowie z Agatą Puścikowską. Opowiada o wielkim życiowym BUM i s. Faustynie, która ratuje małżeństwa, dając świadectwo wychodzenia z kryzysu małżeńskiego.

 

Metryka chrztu [Jacek Dziedzina]

Świadek najważniejszych wydarzeń w historii Francji. W tym miejscu chrzest przyjął pierwszy francuski król Chlodwig I, tutaj odbywały się koronacje prawie wszystkich francuskich władców – w tym przywróconego na tron przez św. Joannę d’Arc Karola VII. A dokładnie 50 lat temu, 8 lipca (również w niedzielę) 1962 roku, w katedrze miała miejsce wspólna modlitwa prezydenta Charles’a de Gaulle’a i kanclerza Konrada Adenauera, która przypieczętowała francusko-niemieckie pojednanie. Nawet najbardziej zagorzali wyznawcy laickości państwa nie mogą zaprzeczyć, że to w katedrze Notre Dame de Reims, a nie w Bastylii, biją źródła duchowe Francji. Przepiękną katedrę i jej bogatą historię opisuje Jacek Dziedzina w ramach wakacyjnego cyklu „Europa katedr”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
-1°C Czwartek
rano
3°C Czwartek
dzień
4°C Czwartek
wieczór
3°C Piątek
noc
wiecej »

Reklama