Polka pokonała w Londynie Niemkę Monę Barthel 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisa ziemnego na trawiastych kortach w Wimbledonie.
Kolejną rywalką zawodniczki Nadwiślana Kraków będzie Amerykanka Serena Williams, która przed trzema tygodniami zwyciężyła na tych samych kortach w turnieju wielkoszlemowym. W finale pokonała wówczas starszą siostrę Urszuli - Agnieszkę.
Rozstawiona z numerem czwartym Williams w pierwszej rundzie zwyciężyła byłą liderkę światowego rankingu Serbkę Jelenę Jankovic 6:3, 6:1.
30-letnia Amerykanka dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu olimpijskiego podium (2000, 2008), ale nie w grze pojedynczej. Wraz ze starszą siostrą Venus wygrywała rywalizację deblową.
Blokady nałożone przez Jama’at Nusrat al-Islam wal-Muslimin.
Innym z zagrożeń jest zagospodarowanie emocji dla zysku z wykorzystaniem AI.
Od początku września USA przeprowadziły już 10 nalotów na statki i łodzie rzekomych przemytników.
Kraje V4, gdy występowały wspólnie, zawsze odnosiły sukces w UE.
Zdaniem gazety władca Kremla obawia się także zamachu stanu.