Cztery tuziny wyniesionych do chwały ołtarzy świętych i błogosławionych gościło w znaku relikwii w tegorocznym „Korowodzie Świętych”, już po raz szósty zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
W sobotni wieczór 27 października do bielskiego kościoła Trójcy Przenajświętszej przybyli przebrani za swoich świętych przedstawiciele kilkudziesięciu parafii diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji katowickiej, z blisko siedemdziesięcioma relikwiarzami. Były wśród nich błogosławione szczątki patronów diecezji, Apostołów i Ewangelistów, świętych z odległych wieków - Katarzyny Sieneńskiej, Elżbiety Węgierskiej, Franciszka z Asyżu i Antoniego z Padwy - oraz współczesnych, z błogosławionymi Janem Pawłem II i ks. Jerzym Popiełuszko na czele.
Korowód rozpoczęła prezentacja świętych: ich relikwie złożono na ołtarzu, przedstawiając zgromadzonym krótkie biografie patronów. Po różańcu uformowano procesję, w której relikwie, nie bacząc na chłód i deszcz, przeniesiono do katedry św. Mikołaja. Msza św. odprawiona tutaj uwieńczyła tegoroczny Korowód.
- Diabeł nie lęka się naszych stadionów sportowych, naszych kin, internetu, telewizji. On boi się naszej świętości - mówi ks. Piotr Bączek, duchowy opiekun KSM-u, inicjator Korowodu Świętych. Procesję z relikwiami świętych organizuje wraz z młodzieżą jako chrześcijańską, rodzimą alternatywę dla świeckich i obcych naszej kulturze praktyk związanych z agresywnie promowanym „Halloween”.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.
Sejm przeciwko odrzuceniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw z nienawiści
W 2024 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS udaremnili nielegalny przywóz prawie 65 ton odpadów.