Praktykujący katolik Mark Thompson, były szef brytyjskiej BBC, objął 12 listopada funkcję prezesa wydawnictwa New York Times Co. – wydawcy jednego z najbardziej wpływowych dzienników na świecie, a jednocześnie, jak podkreślają biskupi amerykańscy, jednego z najbardziej antykatolickich.
Metropolita Nowego Jorku kard. Timothy Dolan od dłuższego czasu wskazuje, że NYT systematycznie oczernia Kościół katolicki i lubuje się w nieproporcjonalnym nagłaśnianiu skandali seksualnych z udziałem księży, wyciszając incydenty, do których doszło w niekatolickich wspólnotach religijnych bądź w instytucjach publicznych. Na swoim blogu internetowym hierarcha wskazuje na przykłady, jak gazeta obraża wrażliwość katolików, dopuszczając się czegoś, co nawet nie przyszłoby jej do głowy, jak zauważa duchowny, w stosunku do Żydów, czarnoskórych, muzułmanów czy gejów.
Thompson przyszedł do nowojorskiego wydawnictwa w chwili, gdy nie ucichły jeszcze echa pedofilskiego skandalu z udziałem zmarłego przed rokiem prezentera BBC Jimmy'ego Savile'a. W wyniku oskarżeń o celowym zdjęcie z anteny programu w tej sprawie, z funkcji dyrektora generalnego BBC ustąpił kilka dni temu m.in. George Entwistle. Zastępował on Thompsona na kierowniczym stanowisku w korporacji. Pełnił tę funkcję przez niecałe 2 miesiące.
Rzeczniczka czytelników „New York Times’a” zastanawiała się na swoim blogu, czy Thompson rzeczywiście nic nie wiedział o wycofaniu programu z dziennikarskim śledztwem nt. Savile’a. Poddała jednocześnie w wątpliwość uczciwość i kwalifikacje nowego zarządzającego spółką medialną.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.