Ewa Kopacz co innego, prokuratura co innego

Rzecznik NPW: Prokuratura nie zlecała fotografowania

Ewa Kopacz opowiadała w wywiadzie-rzece dla Teresy Torańskiej (jego fragmenty cytowano niedawno na portalu „Gazety Wyborczej”), jak „biegli technicy z polskiej prokuratury” robili w moskiewskim Instytucie Ekspertyz Sądowych zdjęcia w chwili zamykania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Podobno było to robione na potrzeby polskiego śledztwa.

Stoi to w sprzeczności z oświadczeniem płk. Zbigniewa Rzepy, rzecznika prasowego NPW.

– Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zlecała wykonania zdjęć „momentów zamykania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej”. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, jak również żadna inna prokuratura w kraju, nie ma na etacie żadnego technika – poinformował rzecznik.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy w sprawie katastrofy smoleńskiej ówczesna minister zdrowia podawała informacje niezgodne z prawdą. Nasz Dziennik przytacza komentarz Dariusza Fedorowicza, brata śp. Aleksandra Fedorowicza, który zginął w katastrofie tupolewa.

– Pani minister Kopacz systematycznie mija się z prawdą. Wszyscy pamiętamy jej deklaracje, że na miejscu tragedii na metr przekopano ziemię. To najprawdopodobniej jej dzieło, że zaniechano badań sekcyjnych w Polsce. To pani minister zapewniała, że polscy lekarze uczestniczą w sekcjach ciał ofiar w Moskwie. Co okazało się potem kłamstwem. Pytanie tylko, po co to było. W jakim celu wprowadzała w błąd polską opinię publiczną oraz pogrążone w cierpieniu rodziny, które tym deklaracjom zawierzyły? – pyta Dariusz Fedorowicz. Przypomina także, że podczas spotkania rodzin z premierem Ewa Kopacz mówiła, że ze względu na sobotę miała kłopot ze skompletowaniem specjalistów. Jak się później okazało, grupa specjalistów była gotowa do wyjazdu, jednak z niewiadomych wyjazd nie doszedł do skutku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Poniedziałek
dzień
12°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
wiecej »