Rusza Telewizja Niepokalanów II

Katolicka Telewizja Niepokalanów II rusza 12 sierpnia. Tego dnia odbędzie się uroczyste otwarcie stacji nadawczej w Niepokalanowie. Inauguracja rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa. Po niej odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej – zaśpiewa “Trzecia Godzina Dnia” z udziałem Natalii Niemen, Beaty Bednarz i Mateo. Inauguracja będzie nadawana na żywo

Katolicka Telewizja Niepokalanów II rusza 12 sierpnia. Tego dnia odbędzie się uroczyste otwarcie stacji nadawczej w Niepokalanowie. Inauguracja rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa. Po niej odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej – zaśpiewa “Trzecia Godzina Dnia” z udziałem Natalii Niemen, Beaty Bednarz i Mateo. Inauguracja będzie nadawana na żywo w Telewizji Niepokalanów II. Jest to już druga, po TV Puls, stacja należąca do oo. franciszkanów.
Telewizja Niepokalanów II będzie nawiązywała formą do poprzedniej Telewizji Niepokalanów, która ukazywała się na częstotliwościach obecnej TV Puls. – Nowością będzie uporządkowanie programu w bloki tematyczne takie jak modlitewny, informacyjny, filmowy i dziecięcy – mówi o. Robert Czeszkiewicz, rzecznik prasowy prowincji franciszkanów. Dodał również, że w najbliższym czasie planowane są także bezpośrednie transmisje Mszy św. z polskich sanktuariów. – Żeby zapewnić jak najlepszą prezentację życia Kościoła w Polsce stacja będzie współpracować z diecezjami, zakonami, ruchami i stowarzyszeniami katolickimi – mówi o. Jacek Suhak, asystent prowincjalny ds. mediów.
Na razie nie wiadomo, ile osób obejrzy inaugurację nowej katolickiej telewizji. Program odbierać mogą tylko te osoby, które posiadają możliwość odbioru telewizji satelitarnej, czyli same posiadają antenę satelitarną albo podłączone są do sieci telewizji kablowej, z którą franciszkanie podpisali umowę. Spośród 600 operatorów kablowych w Polsce dotychczas umowy podpisało tylko kilkudziesięciu z nich. Telewizja Niepokalanów II bazowała będzie na programach własnej produkcji. Nie będzie na razie korzystała z bazy technicznej TV Puls, choć według rzecznika prowincji, taka współpraca brana jest pod uwagę.
Telewizja Niepokalanów II jest już drugą telewizją w ofercie prowincji franciszkanów. Według o. Roberta Czeszkiewicza, jest to wynik strategii medialnej prowincji. TV Puls, w której franciszkanie posiadają 56,77 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, jest telewizją uniwersalną i komercyjną, skierowaną do szerokiego odbiorcy. Telewizja Niepokalanów II będzie kanałem non-profit, tematycznym – ściśle religijnym, stawiającym sobie za cel, ewangelizację i formację duchową odbiorców. – Finansowana będzie w oparciu o dary telewidzów i sponsorów – dodaje rzecznik prowincji.
Telewizja Niepokalanów II będzie nadawać 16 godzin programu dziennie – od godziny 8 do 24, tyle przewiduje koncesja. – Oficjalne emisje programów rozpoczynamy 12 sierpnia. Do tej pory nadawać będziemy 30-minutową wersję demonstracyjną – mówi o. Czeszkiewicz. Jego zdaniem nowa telewizja potencjalnie ma szansę dotrzeć do ok. 50 proc. gospodarstw domowych w kraju. Są to gospodarstwa posiadające możliwość odbioru telewizji satelitarnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
12°C Sobota
noc
11°C Sobota
rano
18°C Sobota
dzień
19°C Sobota
wieczór
wiecej »