Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała 6 września apel o głosowanie w wyborach parlamentarnych tylko na kandydatów, którzy gwarantują ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Głębokie zaniepokojenie musi budzić deklarowana i wpisana do programu wyborczego SLD-UP zapowiedź przywrócenia możliwości zabijania dzieci poczętych” – czytamy w oświadczeniu Federacji.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 136 organizacji społecznych działających na rzecz ochrony życia i rodziny, zwraca się do wszystkich Polaków z gorącym apelem o wzięcie udziału w wyborach parlamentarnych i głosowanie tylko na tych kandydatów, którzy gwarantują ochrone fundamentalnych praw człowieka i rodziny, w tym szczególnie prawa do życia.
Głębokie zaniepokojenie musi budzić deklarowana i wpisana do programu wyborczego przez wiodącą w sondażach koalicję SLD-Unia Pracy zapowiedź przywrócenia możliwości zabijania dzieci poczętych. Prawo chroniące życie jest wielka zdobyczą polskiej demokracji i wbrew opinii środowisk skrajnych, przynosi dobre owoce i dobrze służy zarówno dziecku, jego matce, jak i całemu społeczeństwu – w większości akceptującemu prawną ochronę dziecka poczętego.
Przypominamy również, że koalicja SLD-UP wielokrotnie popierała rozwiązania uderzające w rodzinę, opowiadała się za swobodą pornografii oraz występowała przeciw wielu rozwiązaniom sprzyjającym rodzinom – np. przeciw ulgom podatkowym na dzieci i innej pomocy dla rodzin najuboższych.
Czujemy się w obowiązku przestrzec przed poparciem formacji, która chce spowodować głęboki konflikt i podział społeczny, uderzając w podstawowe prawo człowieka, jakim jest prawo do życia.
W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
Prezydium Zarządu
dr Paweł Wosicki – prezes,
Antoni Szymański – wiceprezes,
Antoni Zięba – wiceprezes
Ewa Kowalewska
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.